Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ ВІД БАТЬКІВ- ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС (клініко-генетичні аспекти)

СТАН ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ ВІД БАТЬКІВ- ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС (клініко-генетичні аспекти)

Назва:
СТАН ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ ВІД БАТЬКІВ- ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС (клініко-генетичні аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,60 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
АРЯМНОВА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 616-056. 71-053. 4/.5:612. 014. 481
СТАН ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ ВІД БАТЬКІВ-
ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС
(клініко-генетичні аспекти)
14.01.10 – педіатрія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
д и с е р т а ц і ї н а з д о б у т т я н а у к о в о г о с т у п е н я
к а н д и д а т а м е д и ч н и х н а у к
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті охорони здоров’я дітей та підлітків АМН України, м. Харків
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор,
Коренєв Микола Михайлович,
Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків
Академії медичних наук України,
керівник відділу педіатрії,
директор інституту.
Офіційні опоненти - доктор медичних наук, професор
Одинець Юрій Васильович, Харківський
державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри факультетської педіатрії ;
доктор медичних наук, доцент
Траверсе Галина Михайлівна , Українська медична
стоматологічна академія МОЗ України,
завідувач кафедри факультетської педіатрії
з курсами неонатології та дитячих інфекцій.
Провідна установа – Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “21” листопаду 2001р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58 )
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти ( 61176, м.Харків, вул. Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий “21” жовтня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент В.М.Савво
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Серед напрямів медичних досліджень, пов’язаних із мінімізацією наслідків катастрофи на ЧАЕС, особливу увагу приділяють вивченню стану здоров’я дітей, народжених від батьків-ліквідаторів катастрофи (Степанова Є.І.та співавт, 1999; Траверсе Г.М., 1996; Король Н.А. та співавт.,1999; Соннов В.В., 2000). Проблема феноменології та закономірностей формування пренатального радіаційного мутагенезу є особливо складною у зв’язку з тим, що включає не тільки педіатричні, але й генетичні та радіомедичні аспекти.
Актуальність теми. Зважаючи на те, що більшість ліквідаторів катастрофи складають чоловіки (близько 180 тис.), а їхня статева система має відмінності від жіночої за радіочутливістю, важливим постає вивчення стану здоров’я нащадків опроміненого батька та неопроміненої матері (Фролов А.К. та співавт.,1993). Інтерес до стану здоров’я цих дітей зумовлений недостатнім висвітленням проблеми в літературі та суперечливими поглядами на особливості ранніх етапів онтогенезу, фізичного розвитку й захворюваності нащадків опромінених чоловіків (Петрушкіна Н.П. та співавт., 1996; Яковцова А.Ф. та співавт.,1998). Не викликає сумніву, що наявні порушення в стані здоров’я ліквідаторів, які характеризуються змінами імунітету, гормонального дисбалансу, метаболічними зсувами, значними ушкодженнями хромосомного апарату, не можуть не відбитися на здоров’ї їхніх дітей. Більшість авторів зазначає підвищену патологічну ураженість дітей ліквідаторів, їх інвалідизацію та високу питому вагу в структурі їх захворюваності патології нервово-психічної сфери, органів дихання, серцево-судинної системи, вторинних імунодефіцитних станів (Антипкін Ю.Г., Омельченко Л.І., 1996; Траверсе Г.М., 1996; Соннов В.В., 2000 ).
Дослідники припускають існування генетичних ефектів радіації, зумовлених гетерозиготним навантаженням “малих” мутацій полігенів життєдіяльності, які виявляються у фізіологічній неповноцінності потомства. Припускають, що кількість відносно невеликих морфологічних і функціо-нальних порушень у нащадків опромінених осіб значно перевищує число інва-лідизуючих і потенційно летальних аномалій. Тому сумарні втрати від них можуть бути більшими, ніж від серйозних дефектів (І.Є. Воробцова ,1993 ).
Актуальність вивчення клініко-генетичних аспектів обумовлена також тим, що підвищена частота маркерів радіаційного впливу в лімфоцитах периферичної крові та поява нових амплімерів ДНК дозволяє віднести дітей опромінених чоловіків до групи мутаційного ризику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАН ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, НАРОДЖЕНИХ ВІД БАТЬКІВ- ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС (клініко-генетичні аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок