Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ТА КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ ЯК ВИДУ ПОКАРАННЯ

КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ТА КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ ЯК ВИДУ ПОКАРАННЯ

Назва:
КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ТА КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ ЯК ВИДУ ПОКАРАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,00 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ
ПАВЛЕНКО Вадим Георгійович
УДК 343.9
КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ТА КРИМІНОЛОГІЧНА
ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ
ЯК ВИДУ ПОКАРАННЯ
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
заслужений юрист України,
Туркевич Інна Костянтинівна,
Академія адвокатури України, професор
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
заслужений юрист України,
Глушков Валерій Олександрович,
Академія управління МВС, перший проректор
кандидат юридичних наук, професор
заслужений юрист України,
Александров Юрій Валеріанович,
Інститут права Міжрегіональної Академії
управління персоналом, професор
Провідна установа:.....Київський національний університет
внутрішніх справ МВС України,
кафедра кримінології та юридичної соціології,
м. Київ
Захист відбудеться “6” _лютого_ 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.122.01 в Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27.
Автореферат розісланий “29” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент О.П.Кучинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протидія злочинності залишається на сьогодні однією з головних проблем нашої держави. Статистика свідчить, що за роки незалежності України злочинність щорічно зростала аж до 1996 року включно. Так, якщо в 1992 році кількість зареєстрованих злочинів становила 480478, то в 1994 році цей показник збільшився до 571891, а в 1996 році піднявся до 617262, що перевищило рівень 1992 року на 28,5%.
І хоча статистичні показники Міністерства внутрішніх справ України починаючи з 1997 року і дотепер засвідчують зниження рівня злочинності (за винятком хіба що 2003 року, коли кількість зареєстрованих злочинів порівняно з попереднім роком зросла на 23,5%), це не дає підстав для самозаспокоєння. Адже реальних передумов для покращення криміногенної ситуації в країні немає. Зменшення ж рівня злочинності відбулося перш за все завдяки об’єктивним чинникам, як-от зменшення кількості населення України, існування латентної злочинності, зміни, що відбулися в чинному законодавстві, та ін.
Значною мірою на криміногенну ситуацію в країні впливає політика, яку здійснює держава у сфері застосування кримінальних покарань. Досвід більшості демократичних країн світу переконує, що тенденція до посилення тяжкості кримінального покарання, якнайширшого застосування позбавлення волі на певний строк не виправдовує себе. Жорстокість покарань – не є шляхом подолання злочинності. До того ж призначення кримінального покарання повинно забезпечувати реалізацію таких основних принципів як індивідуалізація покарання, справедливість, гуманність покарання та економія кримінальної репресії. Тому дослідження питання покарань, альтернативних позбавленню волі, заслуговує на особливу увагу. Отож, звернення до проблеми громадських робіт як одного видів таких покарань є цілком обґрунтованим.
Введення у чинний Кримінальний кодекс України правових норм щодо громадських робіт зумовлювалося інтеграцією українського законодавства у світову (особливо європейську) систему права, а також приведенням його у відповідність до якісно нового характеру політичних, економічних, соціальних та інших видів відносин, що склалися в суспільстві.
Проте наявність відповідних норм у кримінальному законодавстві України не забезпечує на сьогодні потреб практики застосування даного покарання. Крім того, певна законодавча незавершеність положень щодо громадських робіт не дозволяє найефективніше використати всі переваги цієї санкції. Відтак, виникає потреба в подальшому вдосконаленні відповідних кримінально-правових норм у бік подальшої гуманізації й практичного закріплення принципів індивідуалізації та справедливості покарання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА ТА КРИМІНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ ЯК ВИДУ ПОКАРАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок