Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль клітинних факторів імунітету тканин ясен в патогенезі хронічного генералізованого пародонтиту

Роль клітинних факторів імунітету тканин ясен в патогенезі хронічного генералізованого пародонтиту

Назва:
Роль клітинних факторів імунітету тканин ясен в патогенезі хронічного генералізованого пародонтиту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ Здоров’я України
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
УДК: 616.314.17-008.1-022-092.08.28
Шинкевич Вікторія Ігорівна
Роль клітинних факторів імунітету тканин ясен в патогенезі хронічного генералізованого пародонтиту
14.03.08 – імунологія та алергологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Дисертація виконана в Центральній науково-дослідній лабораторії Української медичної стоматологічної академії Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Кайдашев Ігор Петрович,
Українська медична стоматологічна академія,
завідувач Центральної науково-дослідної лабораторії,
завідувач кафедри внутрішніх хвороб з доглядом за хворими.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, член-кор. НАН України
Гольцев Анатолій Миколайович;
Інститут проблем кріобіології та кріомедицини НАН України,
заступник директора по науковій роботі;
Харківська медична академія післядипломної освіти,
керівник курсу клінічної імунології та алергології;
доктор медичних наук, професор
Мельников Олег Феодосійович;
Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України,
завідувач лабораторією патофізіології та імунології.
Провідна установа:
Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, м. Київ
Захист відбудеться 20.10. 2005 року о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.003.02 при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 01023, м. Київ, вул. Шовковична 39/1, Центральна міська клінічна лікарня, корпус 2, аудиторія кафедри шкірних та венеричних хвороб.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного медичного університету імені О. О. Богомольця за адресою 03057, м. Київ, вул. Зоологічна 3.
Автореферат розісланий 15.09.2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02
Доктор медичних наук, професор Свирид С.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається високою захворюваністю на хронічний генералізований пародонтит (ХГП), його резистентністю до лікування, відсутністю високоефективної терапії, що призводить у кінцевому рахунку до швидкої втрати зубів. Поряд з численними поглядами на механізми розвитку ХГП – від “пародонтального синдрому” (Григорьян А.С. и др., 2002) до специфічного інфекційного захворювання (Nguyen K.-A. et al., 2004; Jotwani R. et al., 2004), у патогенезі цього захворювання безсумнівно визнана участь імунних механізмів (Мащенко И.С. и др., 2001; Kinane D.F., 2000). Останнім часом значна увага приділяється дослідженням як клітинних, так і гуморальних факторів імунної системи у розвитку запальних захворювань пародонта (Максимовский Ю.М. и др., 2003; Ковальчук Л.В. и др. 2000; McDevitt M.J. et al., 2003). Так, досліджено зміни у системному імунітеті, отримано дані щодо складу крові мікроциркуляторного русла пародонта (Грудянов А.И. и др., 2000; Романов А.Е. и др. 2003). При цьому, все більш необхідним стає вивчення імунних реакцій безпосередньо в тканинах ясен (Harrison L.C. et al., 2000).
На сьогоднішній день накопичені результати досліджень окремих ланок локального імунітету при гінгівіті, швидкопрогресуючому пародонтиті, однак, ці данні недостатні і не розкривають у повному обсязі участь імунних механізмів в розвитку захворювань.
Дослідження клітинних факторів імунітету безпосередньо у слизовій оболонці альвеолярного відростку (яснах) при ХГП дозволяє отримати інформацію про імуноцити, які мають пряме відношення до захворювання, що допомагає уточнити роль цих клітин в патогенезі. Оцінку клітинних факторів імунітету слизової оболонки ясен доцільно використовувати з метою уточнення об’єктивної діагностики, моніторингу при лікуванні та для прогнозу (Guy B., 2002).
Важливим було отримати характеристики комплексу основних імунних клітин, які локалізуються безпосередньо в уражених яснах при ХГП, мають пряме відношення до захворювання, та оцінити взаємозв’язок між цими клітинами відповідно ступенів тяжкості ХГП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Роль клітинних факторів імунітету тканин ясен в патогенезі хронічного генералізованого пародонтиту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок