Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВІ ЯВИЩА У ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛЬОВІЙ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

НОВІ ЯВИЩА У ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛЬОВІЙ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

Назва:
НОВІ ЯВИЩА У ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛЬОВІЙ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,87 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
Марцин Світлана Олександрівна
УДК 811.161.2’367
НОВІ ЯВИЩА У ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛЬОВІЙ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Дорошенко Сергій Іванович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри української мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Степаненко Микола Іванович,
завідувач кафедри української мови Полтавського державного педагогічного
університе-ту імені В.Г.Короленка,
професор кафедри української мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Заоборна Марія Степанівна,
Тернопільський національний
педагогічний університет імені В. Гнатюка,
доцент кафедри українського
та загального мовознавства.
Провідна установа – Київський національний педагогічний
університет імені М.Д. Драгоманова,
кафедра стилістики української мови,
Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться “12” квітня 2007р. о---13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.05 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В).
Автореферат розіслано “10” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Карпенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема вивчення безсполучникових складних речень в українській мові є однією з найактуальніших. Пояснюється це тим, що в сучасному синтаксисі й українського, і російського мовознавства по-різному оцінюється статус складних конструкцій безсполучникового типу. Поряд із визнанням їх одиницями реченнєвого характеру (цього погляду дотримуються російські й українські синтаксисти: В.А. Бєлошапкова, С.І. Дорошенко, А.П Загнітко, Д.І. Ізаренков, С.Г. Ільєнко, М.С. Поспєлов, Є.М. Ширяєв) існує погляд, за яким вони вважаються текстовими утвореннями, що відбито в назві "безсполучникові поєднання речень" (І.М. Кручиніна), або міжрівневими безсполучниковими комунікатами чи дериватами (І.І. Слинько, Н.В. Гуйванюк, М.Ф. Кобилянська).
Така невизначеність в оцінці граматичного статусу безсполучникових складних утворень зумовлює подальше дослідження кожного з видів і підвидів як самостійних функціональних одиниць, здатних відповідати вимогам спілкування. У зв'язку з цим принципово важливим стає аналіз їх функцій у всіх сферах мовленнєвої діяльності з урахуванням нових тенденцій у використанні складних структур цього типу, що має вплинути на доведення граматичного статусу розглядуваних утворень. На це спрямоване рефероване дослідження.
Актуальність теми визначає потреба набуття якомога більшого фактичного матеріалу для встановлення поширеності безсполучникових складних структур у різних стилях української мови і виявлення здатності кожного з їх видів і підвидів функціонувати в певному стилі для задоволення його позалінгвальних вимог. Добуті дані можуть бути використані, по-перше, для обґрунтування реченнєвості складних будов безсполучникового типу; по-друге, для встановлення їхньої загальностильової поширеності чи визнання їх жанром розмовної мови і художньої літератури; по-третє, для виявлення в них тенденцій до змін у структурі та розширенні можливостей функціонування як стилістичного засобу.
Об?єкт дослідження становлять стильові й стилістичні особливості безсполучникових складних речень як одного з типів складних речень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НОВІ ЯВИЩА У ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛЬОВІЙ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ БЕЗСПОЛУЧНИКОВИХ СКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок