Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСТА ВОЛИНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.

МІСТА ВОЛИНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.

Назва:
МІСТА ВОЛИНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
ПРИЩЕПА ОЛЕНА ПЕТРІВНА
УДК 94(477) ”18”/”19” (048)
МІСТА ВОЛИНІ
В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.
Спеціальність 07. 00. 01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2003
івне
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Рівненського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Гайбонюк Володимир Дорофійович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ботушанський Василь Мефодійович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
історії України;
кандидат історичних наук, доцент
Гуменюк Анатолій Олексійович,
Кам’янець-Подільський державний педагогічний
університет, доцент кафедри всесвітньої історії.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії України ХІХ – початку ХХ століття
(м. Київ).
Захист відбудеться 18.04.2003 року о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012 м. Чернівці, вул.Кафедральна, 2, корп.14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 17.03.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ротар Н.Ю.
 


І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із важливих і традиційних напрямків досліджень у світовій та вітчизняній історичній науці є урбанізаційний процес як частина і певний критерій оцінки цивілізації. Проблема міста викликає постійний інтерес у дослідників на різних етапах розвитку історичної науки. Адже міста відіграють визначальну роль у розвитку державотворення, виконуючи при цьому політико-адміністративні, соціально-економічні і культурні функції. Науковці неодноразово звертали увагу на процеси розвитку міст України в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст., які пов’язані із важливими трансформаціями, викликаними проведенням реформування у межах царської Росії.
У розрізі окремих територій України урбанізаційному процесу були притаманні певні регіональні особливості, які поки що вивчені недостатньо. Одним із таких регіонів є історична Волинь (у межах колишньої Волинської губернії). Як відомо, в середньовічну добу цей історико-географічний регіон відзначався високим рівнем урбанізації, а в період, що розглядається, тут нараховувалося 12 міст і 141 містечко.
Опрацьовані історичні джерела на прикладі Волині дозволяють дослідити загальні закономірності урбанізаційних процесів в Україні та їх регіональну специфіку, пов’язану з особливостями історичного розвитку цього регіону. Так, наприклад, 5 міст і 118 містечок продовжували залишатись приватновласницькими, що впливало на темпи розвитку цих поселень. Актуальність роботи вбачається в систематизації, узагальненні та науковому осмисленні матеріалів з історії волинських міст другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Адже вивчення урбанізаційних процесів дає можливість чіткіше простежити шляхи національного відродження в Україні, що розпочалося у ХІХ ст. Міста, як вогнища відродження нації, національної свідомості продовжують відігравати свою роль і в нашому сьогоденні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно з програмою історико-соціологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету по вивченню регіональної історії України і, зокрема, напрямом роботи кафедри історії України по темі “Волинь в контексті української історії”.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є аналіз історичного процесу розвитку міст Волині, ролі і значення їх у цьому регіоні Україні та місця в системі міст Правобережної України, здійснений на основі архівних матеріалів, опублікованих документів та наукових розвідок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МІСТА ВОЛИНІ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок