Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДУКЦІЙНІ УСТАНОВКИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ОБРОБКИ МЕТАЛІВ І СПЛАВІВ (розробка, дослідження, впровадження)

ІНДУКЦІЙНІ УСТАНОВКИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ОБРОБКИ МЕТАЛІВ І СПЛАВІВ (розробка, дослідження, впровадження)

Назва:
ІНДУКЦІЙНІ УСТАНОВКИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ОБРОБКИ МЕТАЛІВ І СПЛАВІВ (розробка, дослідження, впровадження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,66 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Національна Академія наук України
Інститут електродинаміки
На правах рукопису
Гориславець Юрій Михайлович
УДК 621.365. 5: 538.84
ІНДУКЦІЙНІ УСТАНОВКИ
ДЛЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ОБРОБКИ МЕТАЛІВ І СПЛАВІВ
(розробка, дослідження, впровадження)
Спеціальність 05.09. 03 — Електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електродинаміки НАН України, м. Київ.
Науковий консультант — д.т.н., проф., академік НАН України
Шидловський Анатолій Корнійович,
Інститут електродинаміки НАНУ, зав. відділу.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Щерба Анатолій Андрійович, Інститут електродинаміки НАН України, завідувач відділу.
Доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Романович Станіслав Семенович, Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, головний науковий співробітник.
Доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Дубодєлов Віктор Іванович, Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України, завідувач відділу.
Провідна установа — Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України,
відділ електротермії, м. Київ.
Захист відбудеться “29 “ грудня 1998 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 252680, Київ-57, пр. Перемоги, 56, тел. 446-91-15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України.
Автореферат розісланий “16 “ листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Федій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В останні роки внаслідок загострення енергетичної кризи значно зросли вимоги до енергомістких виробництв, особливе місце серед яких займають металургія та ливарне виробництво. Водночас, як відомо, істотно підвищити ефективність технологічних процесів і обладнання, зв'язаних з плавкою, обробкою і литтям чорних та кольорових металів, можливо на основі нових електротехнологій з залученням електромагнітних методів та засобів силового і теплового впливу на рідкий метал. Як показують дослідження, використання таких засобів в даних технологіях дозволяє знизити питомі витрати електроенергії, збільшити випуск та поліпшити якість продукції, зменшити втрати металу. Крім того, на їхній основі можливо також створення принципово нових ефективних електротехнологій та обладнання.
В цьому зв'язку особливої уваги заслуговують питання розробки та створення індукційних пристроїв і установок, що здійснюють електромагнітну обробку металів і сплавів на основних етапах електрометалургійної переробки, починаючи від видобутку та плавки металів і закінчуючи формуванням готових виробів. Недостатнє використання такого обладнання на сучасному етапі в основному повязане з їх малою надійністю та ефективністю, що зумовлено не зовсім досконалим конструктивним виконанням та недостатньо вивченими фізичними процесами, що в них протікають. Наявність в індукційних пристроях електромагнітних систем з електропровідним середовищем у вигляді рідкого металу вимагає вдосконалення методів розрахунку електромагнітного поля і параметрів таких систем, виявлення та оцінки взаємного впливу електромагнітних, гідродинамічних і технологічних процесів, визначення характеристик силової та теплової дії електромагнітного поля на розплав, з'ясування взаємного впливу електромагнітних параметрів індукційних пристроїв і параметрів електричної мережі та ін.
Розгляду цих питань присвячено ряд публікацій, автори яких вирішували означені задачі або з позиції квазітвердого наближення (без врахування гідродинамічних процесів), або в магнітогідродинамічній (МГД) постановці (у вигляді спільного розв'язування рівнянь електромагнітного поля, гідродинаміки і тепломасообміну). Однак, якщо перший підхід не може дати реальної картини процесів, що протікають, то другий — в силу своєї складності, що вимагає прийняття грубих допущень, — не дозволяє в більшості випадків отримати кількісні результати з необхідною для практики точністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ІНДУКЦІЙНІ УСТАНОВКИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ ОБРОБКИ МЕТАЛІВ І СПЛАВІВ (розробка, дослідження, впровадження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок