Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧАСОПРОСТІР У ТВОРІ ІВАНА ФРАНКА“ ДЛЯ ДОМАШНЬОГО ОГНИЩА” В РУСЛІ НОВАЦІЙ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ЧАСОПРОСТІР У ТВОРІ ІВАНА ФРАНКА“ ДЛЯ ДОМАШНЬОГО ОГНИЩА” В РУСЛІ НОВАЦІЙ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ЧАСОПРОСТІР У ТВОРІ ІВАНА ФРАНКА“ ДЛЯ ДОМАШНЬОГО ОГНИЩА” В РУСЛІ НОВАЦІЙ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,32 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ТОДЧУК НАТАЛІЯ ЄВГЕНІВНА
УДК 821.161.2:82 – 311.1
ЧАСОПРОСТІР У ТВОРІ ІВАНА ФРАНКА“
ДЛЯ ДОМАШНЬОГО ОГНИЩА”
В РУСЛІ НОВАЦІЙ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
10. 10. 06. – теорія літератури
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському відділенні Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Копистянська Нонна Хомівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри світової літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Волкова Тетяна Сергіївна,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені В.Гнатюка,
професор кафедри теорії літератури
та порівняльного літературознавства
кандидат філологічних наук, доцент
Піхманець Роман Володимирович
Прикарпатський університет імені В.Стефаника,
доцент кафедри української літератури
Провідна установа Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра теорії літератури, м.Дрогобич
Захист відбудеться 21 червня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.13 з філологічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул.Універ-ситетська,1, тел.79-47-20).
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені І.Франка (79005 м.Львів, вул.Драгоманова,5).
Автореферат розісланий 22 січня 2001 року
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук В.М.Івашків
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Як не припиняється процес становлення літератури, невпинно змінюється і динаміка її сприйняття і дослідження. Кожна епоха відкриває в корифеях літератури нові цінності, нові аспекти, користується новими способами їхнього пізнання. Наша доба потребує не просто нових праць, але й пошуку якихось нових доріг і стежок, якими би йшла-розвивалася дослідницька думка. Подана дисертаційна робота є також таким пошуком.
Незважаючи на поважний корпус наявної франкознавчої літератури, не можна сказати, що І.Франко до кінця вивчений. Досі бракує вичерпних відповідей на питання входження І.Франка у світовий літературний і літературознавчий процес в плані розкриття структурного новаторства та експериментальної сутності його прозаїчних творів. Досі недостатньо розглянуто складну проблему синкретизму творчого мислення І.Франка, взаємопов`язаність у ньому поетичного, прозаїчного та драматичного первнів, що певною мірою характеризує кожен із Франкових творів, до якого б роду чи жанру він не належав. Неповно висвітлено також взаємозв`язок, який існує між теоретичними працями письменника і його художньою творчістю, що стала своєрідною лабораторією для Франка-теоретика, уможлививши практичне втілення й перевірку авторських умоглядних концепцій. Нарешті, залишаються твори І.Франка, які ще не отримали всебічного наукового розкриття-інтерпретації у світлі нових літературознавчих концепцій та методик. Прагненням хоча б частково заповнити ці лакуни продиктовано й вибір теми дисертаційної роботи, в основу якої покладено дослідження твору Івана Франка “Для домашнього огнища”.
Актуальність теми представленої роботи полягає насамперед у комплексному підході до вирішення наукової проблеми. Водночас актуальність роботи зумовлюється вибором часопросторового аспекту дослідження проблеми в її теоретичному і методологічному плані. Саме цей аспект дає змогу об`ємно, відкрито щодо різних літературознавчих методик розглянути – шляхом аналізу й інтерпретації – художній світ твору І.Франка “Для домашнього огнища”. Постановка проблеми у вказаному ракурсі (часопростору) дозволяє надати дослідженню системності, концептуальній зосередженості.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є виявлення шляхом аналізу художньої структури твору І.Франка “Для домашнього огнища” в аспекті часопростору оригінальних рис поетики українського письменника, які свідчать про органічне входження І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЧАСОПРОСТІР У ТВОРІ ІВАНА ФРАНКА“ ДЛЯ ДОМАШНЬОГО ОГНИЩА” В РУСЛІ НОВАЦІЙ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок