Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування національно-мовної особистості на уроках української мови в 5-7 класах

Формування національно-мовної особистості на уроках української мови в 5-7 класах

Назва:
Формування національно-мовної особистості на уроках української мови в 5-7 класах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,44 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Інститут педагогіки АПН України
Симоненко Тетяна Володимирівна
УДК 372.880
Формування національно-мовної особистості на уроках української мови в 5-7 класах
13.00.2
- теорія і методика навчання української мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Черкаському державному університеті ім.Б.Хмельницького
Науковий керівник: Біляєв Олександр Михайлович, доктор педагогічних наук,професор,член-кореспондент АПН України, головний науковий співробітник лабораторії методики української мови, Інститут педагогіки АПН України.
Офіційні опоненти: Мацько Любов Іванівна, доктор філологічних наук, професор, дійсний член АПН України, завідувач кафедри стилістики національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова;
Потапенко Олександр Іванович, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики української мови та літератури Переяслав-Хмельницького педагогічного інституту.
Провідна установа: Херсонський державний педагогічний інститут кафедра українського мовознавства Міністерство освіти України,м.Херсон.
Захист відбудеться " 20" _ вересня__ 2000р. о год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 01.32.01 в Інституті педагогіки АПН України (252053, М.Київ, вул. Артема 52-А).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розіслано "18" _серпня_ 2000 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Бондаренко


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Зміна суспільної свідомості у ставленні до освітньої сфери, надання українській мові статусу державної, а також мовна політика в Україні - ці чинники зумовлюють якісно нові вимоги до вивчення української мови в школі.
Державна національна програма "Освіта" (У країна XXI ст.) одним із пріорітетних напрямів перебудови навчання в середній школі вважає орієнтацію роботи педагогічного колективу шкіл на розвиток в учнів високої мовної культури, досконале оволодіння рідною (українською) мовою, що сприятиме залученню сучасних школярів до невмирущих скарбів української духовності, до культурних та історичних надбань свого народу, адже мова - це той '/найживіший, найбагатший і найміцніший зв'язок, що з'єднує віджилі, живущі і майбутні покоління в одне велике, історичне, живе ціле'51 .
Унаслідок русифікації, здійснюваної урядом Радянського Союзу, довгий час українська мова не була соціально-престижною, навіть не вживалася в офіційних сферах життя народу, українці цуралися рідної мови, серед населення виробився певний україномовний нігілізм.
Українська мова на сучасному етапі розбудови нашої держави
усвідомлюється як фактор національного, економічного, науково-технічного прогресу. Тому необхідно враховувати визначальну роль особистості в суспільному житті країни, яка творить і зберігає історію, відроджує національну культуру, духовність, мову. Від мовного рівня особистості залежить і її професійний рівень, а отже, рівень розвитку держави в усіх сферах: політичній, економічній, соціальній.
Проблема національно-мовної особистості в Україні має й певною мірою політичний характер, оскільки саме новому поколінню - сучасним школярам - належить майбутнє країни, а зберігати надбання предків, створювати нову національну культуру, національну політику неможливо без досконалого знання рідної української мови, без любові та пошани до неї.
Увага до мови, а також до її творця - людини, зрозуміла ще й тому, що, по-перше, рівень мовної освіти завжди був і залишається визначальним у характеристиці соціального рівня народу взагалі й кожної особистості зокрема; по-друге, мова завжди виступала й виступає могутнім чинником піднесення цього рівня відображення дійсності в її національному виявленні.
1 Ушинський К.Д. Рідне слово/УВибр. пед. твори:У 2т.-К.-1983.-Т.1.-С.123.
Аналіз результатів анкетування, проведеного серед учнів 5-7 класів шести шкіл Черкаської, Полтавської та Закарпатської областей (482 учні), свідчить, що
робота над формуванням національно-мовної особистості потребує вдосконалення: 27% учнів недостатньо володіють нормами української мови ( неправильно наголошують слова; не розмежовують у мовленні звуки [г] і [г]; проблемними залишаються для них і питання стосовно ненормативного використання в мовленні відмінкових форм іменників, кількісних числівників, дієслів тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Формування національно-мовної особистості на уроках української мови в 5-7 класах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок