Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ВІДЧУЖЕННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ ФІЛОСОФІЇ ФРАНКФУРТСЬКОЇ ШКОЛИ (СПРОБА ОСМИСЛЕННЯ В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІСТИКИ)

ПРОБЛЕМА ВІДЧУЖЕННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ ФІЛОСОФІЇ ФРАНКФУРТСЬКОЇ ШКОЛИ (СПРОБА ОСМИСЛЕННЯ В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІСТИКИ)

Назва:
ПРОБЛЕМА ВІДЧУЖЕННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ ФІЛОСОФІЇ ФРАНКФУРТСЬКОЇ ШКОЛИ (СПРОБА ОСМИСЛЕННЯ В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІСТИКИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Льовкіна Олена Геннадіївна
УДК 316.257
ПРОБЛЕМА ВІДЧУЖЕННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ ФІЛОСОФІЇ ФРАНКФУРТСЬКОЇ ШКОЛИ
(СПРОБА ОСМИСЛЕННЯ В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІСТИКИ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент,
Арутюнов В’ячеслав Хуршудович,
професор кафедри філософії Київського національного економічного
університету;
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Осічнюк Юхим Веніамінович, професор кафедри
суспільних наук Національної
академії управління;
кандидат філософських наук, доцент,
Абрамов Володимир Іванович
професор кафедри міжнародних відносин та євроатлантичної інтеграції України Національної Академії оборони України;
 
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”,
кафедра філософії, м.Київ,
Міністерство освіти і науки України.
.
Захист відбудеться “_29__” _cічня__ 2004 р. о_14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань, 9-ий поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, восьмий поверх.
Автореферат розісланий “_24__” _грудня___ 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена потребами соціальної практики в Україні, зокрема необхідністю реформування суспільного життя за доби глобальних трансформацій. На цьому шляху наша держава вирішує політичні, економічні, соціальні, культурні, національні, екологічні та інші проблеми.
Нагальною потребою стає подолання негативних проявів глобалізації. Йдеться про наростання процесів соціокультурного відчуження, проявами якого є втрата національної ідентичності, смисложиттєвих компонент, розповсюдження споживацької свідомості, які деформують ментальність в Україні, насамперед, молодого покоління.
Особливої уваги нині потребує також вивчення культурних, політичних, економічних детермінант, що спричиняють негативні прояви глобальних трансформацій. Процеси та явища, які викликають в сучасній Україні соціокультурне відчуження, були предметом дослідження соціальної філософії Франкфуртської школи у 60-70-х рр. минулого століття. Серед них деградація свідомості під впливом ЗМІ, духовний занепад, аксіологічна криза, уніфікація, аполітичність, тотальне економічне координування суспільством, посилення бюрократичного пригнічення та інші, які в ході глобалізації стають реаліями планетарного масштабу. Детально розроблений франкфуртськими філософами понятійно-категоріальний апарат виявляється актуальним для сучасного українського суспільства, оскільки надає змогу докладних як теоретичних, так і емпіричних досліджень відчуження у сучасну добу.
Представники Франкфуртської школи здійснили вичерпний аналіз феномену відчуження, що у 21-ому столітті стає тотальним і пронизує усі сфери людського буття. Їх соціально-філософській концепції властивий інтегральний підхід, розгляд відчуження як соціального, психологічного, культурного феномену, що дає максимально повну схему його виникнення, функціонування та наслідків. Отже, за умови поширення євроатлантичних соціокультурних та політичних схем в глобальному просторі, необхідно дослідити детермінанти, форми, наслідки відчуження в Україні та з`ясувати ефективні шляхи його подолання, спираючись на теоретичну спадщину філософів Франкфуртської школи.
Крім того, загострюється аксіологічна криза, що полягає у відчуженні традиційних і поширення споживацьких цінностей. Ця обставина спричинює гносеологічну кризу, яка виявляється у нездатності індивіда зі споживацьким світоглядом осягнути складні реалії сьогодення та належним чином відреагувати на зміни в сучасному просторі, що може призвести до екологічної катастрофи, третьої світової війни, знищення життя на Землі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ВІДЧУЖЕННЯ В СОЦІАЛЬНІЙ ФІЛОСОФІЇ ФРАНКФУРТСЬКОЇ ШКОЛИ (СПРОБА ОСМИСЛЕННЯ В КОНТЕКСТІ ГЛОБАЛІСТИКИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок