Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кримінальна відповідальність за створення терористичної групи чи терористичної організації

Кримінальна відповідальність за створення терористичної групи чи терористичної організації

Назва:
Кримінальна відповідальність за створення терористичної групи чи терористичної організації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,40 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
СЕМИКІН МИКОЛА ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 343.341
Кримінальна відповідальність за створення терористичної групи
чи терористичної організації
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримінального права та кримінології Національного університету внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Ємельянов
В’ячеслав Павлович, Національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри кримінального права та кримінології.
Офіційні опоненти – доктор юридичних наук, професор Глушков
Валерій Олександрович, Рада національної
безпеки і оборони України, державний експерт,
Заслужений юрист України;
- кандидат юридичних наук Антипенко
Володимир Федорович, Антитерористичний
центр при Службі безпеки України, начальник
Штабу – заступник керівника.
Провідна установа – Інститут держави і права імені В. М. Корецького
НАН України, відділ проблем кримінального
права, кримінології та судоустрою, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “28” лютого 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розіслано “ 26 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Необхідною умовою успішного розвитку України як нової держави є входження її до міжнародного співтовариства. Але це тягне за собою і появу певних соціально-економічних, політичних та юридичних проблем. Однією з них є зростання злочинності, поява нових її видів, особливо таких, як злочини терористичної спрямованості. Тому для сучасності проблема кримінально-правової відповідальності за терористичні прояви є найскладнішою проблемою як теорії, так і практики боротьби зі злочинністю. На необхідність протидії терористичній діяльності зверталася особлива увага у Комплексній цільовій програмі боротьби зі злочинністю на 1996-2000 роки, затвердженій Указом Президента України від 17 вересня 1996 року № 837/96, та Комплексній програмі профілактики злочинності на 2001-2005 роки, затвердженій Указом Президента України від 25 грудня 2000 року № 1376/2000. З метою захисту особи, держави і суспільства від тероризму, виявлення та усунення причин і умов, які його породжують, ефективного регулювання антитерористичної діяльності був прийнятий Закон України „Про боротьбу з тероризмом” від 20 березня 2003 року № 638-IV.
Це є цілком закономірним, оскільки такі злочини набули надзвичайного поширення у світі, характеризуються високим рівнем суспільної небезпеки, типовістю об’єктивно-суб’єктивних ознак. І хоча в Україні „терористичного буму” поки немає, але існує реальна загроза тероризму, оскільки є чинники для виникнення терористичних проявів, які обумовлені економічними та соціальними негараздами у суспільстві. Геополітичний стан України також сприяє тому, що члени іноземних та міжнародних терористичних організацій намагаються використовувати її територію для забезпечення власної діяльності.
Водночас кримінологічна ситуація в Україні характеризується тенденціями до зростання організованої злочинності в усіх її формах і проявах. Це також викликає велику тривогу в суспільстві, тому з метою визначення головних напрямків загальнодержавної політики й організаційно-правових засад боротьби з організованою злочинністю були прийняті Закон України „Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” від 30 червня 1993 року № 3341-XII, а також Указ Президента України від 6 лютого 2003 року № 84 „Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Кримінальна відповідальність за створення терористичної групи чи терористичної організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок