Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВІ МОДИФІКАЦІЇ СУЧАСНОГО ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ

ЖАНРОВІ МОДИФІКАЦІЇ СУЧАСНОГО ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ

Назва:
ЖАНРОВІ МОДИФІКАЦІЇ СУЧАСНОГО ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,05 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ПЕШОРДА ДАМІР
УДК [821.16-311.6+821.16-2.02]’06
ЖАНРОВІ МОДИФІКАЦІЇ
СУЧАСНОГО ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ
Спеціальність: 10.01.06. теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів-2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі словянської філології Львівського національ-ного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Татаренко Алла Леонідівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри словянської філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Андрусів Стефанія Миколаївна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор
кафедри зарубіжної преси
кандидат філологічних наук
Нахлік Євген Казимирович,
керівник відділення,
Львівське відділення Інституту літератури
імені Тараса Шевченка НАН України
Провідна установа: Тернопільський педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка Міністерства
освіти і науки України, кафедра теорії
літератури і порівняльного
літературознавства, м.Тернопіль
Захист відбудеться “22 ” червня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.13 з філологічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79001, м.Львів, вул.Універ-ситетська, 1, тел. 79-47-20).
Із дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул.Драго-манова, 5).
Автореферат розісланий “21” травня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук В.М.Івашків


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історичний роман виявився одним із найжиттєздатніших жанрів** Термін “жанр“ використовується тут відповідно до визначення, яке подає “Літера-турознавчий словник-довідник” (К.: ВЦ “Академія”, 1997). у рамках романного виду. Одну з причин його життєвості ми вбачаємо в іманентній здатності змінюватись, яка пов’язана із тематичністю як основною прикметою історичного роману та релятивною свободою у виборі елементів структури. Певна невизначеність структури цього жанру становить водночас і найбільшу проблему при спробах його типологізації. Сучасна літературна теорія значною мірою деконструювала традиційну термінологічну систему, у зв’язку з чим і жанри дедалі частіше розглядаються як “складні історичні, ідеологічні та політичні конструкти”11 Biti V. Pojmovnik suvremene knjievne teorije. – Zagreb: Matica hrvatska, 1997.
– S.430.. При розгляді жанру центр уваги переміщено з його передбачуваної іманентної когерентності на основу (соціологічну, історичну, ідеологічну тощо), з якої він виростає. Потреба теоретичного осмислення тих змін, що відбулися в рамках жанру історичного роману у ХХ столітті, роз-ширення цих рамок відповідно до вимог актуальної літературної ситуації ставить перед літературознавцями завдання вивчити жанрові модифікації історичного роману, а також створити сучасну типологію цього жанру.
Актуальність теми дослідження продиктована змінами, які вніс час у ка-нони жанру історичного роману, а також необхідністю осмислення модерних процесів його розвитку. Якщо класичний історичний роман неодноразово ставав предметом пильної уваги літературознавців, та постмодерний роман стоїть лише на початку шляху свого теоретичного осмислення. Твори із упізнаваним комплексом прикмет історичного роману і твори, в яких тради-ційна форма поступається місцем формі експериментальній, розглядаються зазвичай окремо, як паралельно існуючі літературні дискурси, а не як різні варіанти розвитку однієї традиції. Постмодерному історичному романові часто відмовляють в “історичності”, оскільки у творах цього типу відсутні певні ознаки, що традиційно асоціюються із приналежністю до згаданого жанру. У подібній ситуації виникає потреба теоретичного осмислення змін, що відбу-ваються в рамках жанру, розроблення типології, яка дозволила б охопити різноманіття існуючих у літературній практиці сьогодення модифікацій цього жанру, а також встановлення критеріїв, які уможливили б класифікацію історичних романів у сучасній літературі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЖАНРОВІ МОДИФІКАЦІЇ СУЧАСНОГО ІСТОРИЧНОГО РОМАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок