Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Наукове Прогнозування видобувного потенціалу покладів нафти за геологічними та геотехнологічними критеріями (на прикладі Передкарпатського прогину і Дніпровсько-донецької западини)

Наукове Прогнозування видобувного потенціалу покладів нафти за геологічними та геотехнологічними критеріями (на прикладі Передкарпатського прогину і Дніпровсько-донецької западини)

Назва:
Наукове Прогнозування видобувного потенціалу покладів нафти за геологічними та геотехнологічними критеріями (на прикладі Передкарпатського прогину і Дніпровсько-донецької западини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,19 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ
“НАФТОГАЗ УКРАЇНИ”
ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ І ГЕОХІМІЇ ГОРЮЧИХ КОПАЛИН
ФЕДИШИН ЛЮБОМИРА ІВАНІВНА
УДК 622.276.3 (477.8+477.4/5)
Наукове Прогнозування видобувного
потенціалу покладів нафти за геологічними
та геотехнологічними критеріями
(на прикладі Передкарпатського прогину
і Дніпровсько-донецької западини)
Спеціальність 04.00.17 – Геологія нафти і газу
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському відділенні Українського державного геологорозвідувального інституту Державного комітету природних ресурсів України.
Науковий керівник: доктор геолого-мінералогічних наук
Павлюк Мирослав Іванович, Інститут геології і
геохімії горючих копалин НАН України та НАК
“Нафтогаз України” (м. Львів), директор
Офіційні опоненти: доктор геологічних наук
Крупський Юрій Зиновійович, Дочірнє
підприємство “Західукргеологія” НАК “Надра
України” (м. Львів), головний геолог
кандидат геолого-мінералогічних наук
Різун Богдан Петрович, Інститут геології і геохімії
горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз
України” (м. Львів), старший науковий співробітник
відділу геології нафти і газу
Провідна установа: Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу (кафедра геології і розвідки
нафтових і газових родовищ.
Захист відбудеться “ 11 ” червня 2004 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.152.01 в Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України” за адресою: 79053, м. Львів-53, вул. Наукова, 3а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ІГГГК НАН України та НАК “Нафтогаз України” за адресою: 79053, м. Львів-53, вул. Наукова, 3а.
Автореферат розісланий “ 7 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. геол.-мін. наук О.В. Хмелевська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вагомим чинником стабільності розвитку народного господарства є забезпеченість його енергоносіями, зокрема вуглеводневою сировиною. Перспективи видобувної промисловості України на сьогоднішній день пов’язуються як з розширенням сировинної бази, так і з удосконаленням технології розробки родовищ, спрямованої на збільшення повноти вилучення нафти з надр.
Відповідно зростає зацікавлення проблемою оцінювання обсягів можливого вилучення нафти з пластів, оскільки достовірність геологічного обґрунтування видобувних запасів відбивається на ефективності скерування коштів на їх освоєння, використання матеріальних ресурсів тощо. Частку запасів нафти, яку можна видобути на певному режимі розробки покладів, визначають через коефіцієнт нафтовилучення (КНВ). Для його обгрунтування, залежно від ступеня геологічного вивчення природних резервуарів, використовують найрізноманітніші підходи – від методу аналогій до гідродинамічних розрахунків за взаємозв’язками між фізичними параметрами пластових систем.
Величина нафтовилучення зумовлюється геолого-фізичною характеристикою пластів, фізико-хімічними властивостями флюїдів, технологією і технікою видобутку нафти та економічними критеріями ефективності розробки родовищ. Вивченню впливу цих факторів на видобувний потенціал пластів, удосконаленню існуючих та створенню нових методик обґрунтування коефіцієнтів нафтовилучення вуглеводневих покладів родовищ України, зокрема Передкарпатського прогину і Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ), присвячена дана робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає науковим напрямкам діяльності відділу пластових систем ЛВ УкрДГРІ. Основні її розділи виконані в процесі вирішення наукових проблем держбюджетної тематики: “Изучить пластовые системы и составить ТЭО нефтеконденсатоотдачи к подсчёту запасов по новым месторождениям УССР” (1990 р.), державний реєстраційний № 39-88-80/11; “Вивчити вуглеводневі системи і колектори, скласти техніко-економічне обґрунтування нафтоконденсатовіддачі із застосуванням прогресивних способів розробки до підрахунку запасів нових родовищ України” (1995 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Наукове Прогнозування видобувного потенціалу покладів нафти за геологічними та геотехнологічними критеріями (на прикладі Передкарпатського прогину і Дніпровсько-донецької западини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок