Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОБАСТНІ ТА НЕЙРОАДАПТИВНІ АЛГОРИТМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НАВІГАЦІЙНОГО СУПУТНИКА

РОБАСТНІ ТА НЕЙРОАДАПТИВНІ АЛГОРИТМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НАВІГАЦІЙНОГО СУПУТНИКА

Назва:
РОБАСТНІ ТА НЕЙРОАДАПТИВНІ АЛГОРИТМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НАВІГАЦІЙНОГО СУПУТНИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,81 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
МЕЛАЩЕНКО Олег Миколайович
УДК 621.531
РОБАСТНІ ТА НЕЙРОАДАПТИВНІ АЛГОРИТМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НАВІГАЦІЙНОГО СУПУТНИКА
Спеціальність 05.11.03 – Гіроскопи та навігаційні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України “КПІ” на кафедрі приладів та систем орієнтації та навігації.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
БУБЛИК Григорій Федорович, Національний технічний університет України “КПІ”, професор
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, професор
ОНИЩЕНКО Сергій Михайлович, Інститут математики НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук, доцент
НЕСТЕРЕНКО Олег Іванович,
Національний технічний університет України “КПІ”, доцент кафедри приладів і систем керування літальними апаратами
Провідна установа: ДКБ “Південне” Міністерства промислової політики України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 9 ” червня 2006 р. о 14:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.07 при Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги 37, корп. 1 , ауд. № 163.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги 37.
Автореферат розісланий 29.04. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.002.07
Доктор технічних наук, професор Рижков Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для розв’язання таких задач, як моніторинг поверхні Землі, навігаційна підтримка наземних, морських та повітряних суден, вивчення різноманітних космічних явищ, тощо, сьогодні широкого використовуються штучні супутники Землі (ШСЗ). З ускладненням задач, які ставляться перед ШСЗ ускладнюється і його конструкція (зокрема ШСЗ вже не можна розглядати як абсолютно тверде тіло), а від так зростають вимоги і до системи керування ним. Таким вимогам до системи керування ШСЗ, як прецизійність, надійність, ефективність, мале енергоспоживання задовольняють системи, принцип роботи виконавчих пристроїв яких ґрунтується на перерозподілі кінетичного моменту. До таких пристроїв належать, зокрема, двигуни-маховики (ДМ).
Внаслідок технологічних дефектів виготовлення ДМ ці приводи в процесі функціонування створюватимуть вібрації, які передаватимуться на корпус космічного апарату. Особливо небажаним це явище буде для пружного космічного апарату зі змінними інерційними характеристиками, або космічного апарату з гнучкою динамікою (КАГД), оскільки вібрації від ДМ можуть збудити моди пружних коливань конструкції. Крім того, ефективне демпфування коливань КАГД є необхідною умовою його прецизійної стабілізації.
Внаслідок особливостей конструкції та умов експлуатації КАГД його математична модель неминуче характеризуватиметься невизначеністю. Зрозуміло, що ця обставина потребує якісно нових підходів до синтезу законів стабілізації КАГД для досягнення бажаних експлуатаційних характеристик.
Отже, необхідність синтезу таких законів керування КАГД, які б давали змогу здійснювати його високоефективну стабілізацію за наявності вібрацій виконавчих пристроїв та невизначеності його математичної моделі і робить представлену дисертаційну роботу актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з планами наукових робіт кафедри приладів і систем орієнтації та навігації НТУУ “КПІ” на виконання Держбюджетних робіт України за №№ д/б 2547-п і д/б 2754-п.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є поліпшення параметрично-робастних та нейроадаптивних алгоритмів стабілізації гнучких космічних апаратів з невизначеною математичною моделлю. Для досягнення вказаної мети в дисертації поставлено і розв’язано наступні основні задачі:
? математичного опису невизначеного КАГД, який подається моделлю Ейлера-Бернулі;
? синтезу параметрично-робастних H2- та H?-фільтрів з обмеженням на локалізацію їхніх полюсів;
? синтезу H2- та H?-регуляторів Попова, з формуванням спектру замкненої системи керування;
? побудови схеми нейроадаптивного керування КАГД, як мінімально-фазовим об’єктом на основі РБФ-нейромережі, внутрішньої та зовнішньої еталонних моделей та спостерігача похибки адаптації, причому для уникнення дрейфу параметрів розглянуто застосування у-, e- та проекційної модифікацій алгоритму оновлення вагових коефіцієнтів НМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОБАСТНІ ТА НЕЙРОАДАПТИВНІ АЛГОРИТМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НАВІГАЦІЙНОГО СУПУТНИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок