Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИНСЬКИЙ КИТАЙ КІНЦЯ XVIII – ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ XIX СТ. У СПРИЙНЯТТІ ЗАХІДНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ

ЦИНСЬКИЙ КИТАЙ КІНЦЯ XVIII – ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ XIX СТ. У СПРИЙНЯТТІ ЗАХІДНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ

Назва:
ЦИНСЬКИЙ КИТАЙ КІНЦЯ XVIII – ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ XIX СТ. У СПРИЙНЯТТІ ЗАХІДНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,68 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ І.І.МЕЧНИКОВА
АГАПІТОВА Ірина Валеріївна
УДК 94(510)“17/18”[303.473:303.633(=11/=19)]
ЦИНСЬКИЙ КИТАЙ КІНЦЯ XVIII – ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ XIX СТ.
У СПРИЙНЯТТІ ЗАХІДНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії нового та новітнього часу історичного факультету Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Черних Ірина Дмитрівна
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова,
професор кафедри історії нового та новітнього часу.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Лещенко Леонід Овдійович
Головний науковий співробітник відділу Азії і Африки інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Глєбов Віктор Вікторович
Завідуючий відділом міжнародних відносин Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова
Провідна установа: Національна Академія Наук України
Інститут історії України (м. Київ)
Захист відбудеться “_27_”__жовтня___ 2006 р. о __13__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 41. 051. 08 при Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026 м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. 9.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “_26_” _вересня_ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.К. Лозовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Проблема дослідження “образу Китаю” як цільного феномену європейської і російської історичної, політичної, філософської та естетичної думки і масової свідомості кінця XVIII – початку XIX ст. із всією очевидністю становить не тільки суто окремий, академічний інтерес. Уявити собі, яким бачили європейці Китай і чому вони бачили його саме таким, неможливо без аналізу свідчень представників Західного світу, які побували в Цинській імперії в указаний період. Європейські політики цього часу майже не цікавилися Китаєм як рівноправною країною і мали про нього лише загальне уявлення, яке мало чим відрізнялось від уявлень більшості їх підданих. Таким чином, політичні рішення приймалися, не в останню чергу, під дією стереотипів, що склалися в суспільній думці, аналіз змісту яких допомагає зрозуміти мотивацію зовнішньополітичної практики європейських країн у відношенні Китаю.
Актуальність спеціального вивчення цієї проблеми пояснюється тим, що зазначений період завершує культурно-науковий етап ознайомлення європейців з Китайською імперією. Саме в цей період сформувався той образ Китаю, який значною мірою визначив концептуальні основи вітчизняної і зарубіжної синології.
Події останнього десятиліття показують, що глобалізація має своєю зворотною стороною все більш чітке структурування людства за цивілізаційними ознаками. Для вироблення найбільш правильних рішень у міжнародних відносинах, зважаючи на існуючі вікові особливості цивілізаційного розвитку, надзвичайно важливим є осмислення їхньої історичної ретроспективи.
Необхідність наукового аналізу динаміки зміни сприйняття цинського Китаю європейцями з нових методологічних позицій, визначених цивілізаційним підходом, обумовлена специфікою китайського шляху формування суспільно-політичної системи, що містить у собі значне коло особливостей не до кінця осмислених у науковій літературі.
 
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах комплексних наукових тем кафедри нової та новітньої історії історичного факультету Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова “Політичні та ідеологічні аспекти взаємовідносин країн Заходу і Сходу нового та новітнього часу” та “Питання нової та новітньої історії: глобальний та регіональний аспекти” (№ 0101U008294).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ЦИНСЬКИЙ КИТАЙ КІНЦЯ XVIII – ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ XIX СТ. У СПРИЙНЯТТІ ЗАХІДНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок