Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЧІТКІ МОДЕЛІ АТЕСТАЦІЇ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ЗА ТОЧНІСТЮ ПІЛОТУВАННЯ НА ЛЬОТНИХ ТРЕНАЖЕРАХ

НЕЧІТКІ МОДЕЛІ АТЕСТАЦІЇ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ЗА ТОЧНІСТЮ ПІЛОТУВАННЯ НА ЛЬОТНИХ ТРЕНАЖЕРАХ

Назва:
НЕЧІТКІ МОДЕЛІ АТЕСТАЦІЇ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ЗА ТОЧНІСТЮ ПІЛОТУВАННЯ НА ЛЬОТНИХ ТРЕНАЖЕРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ЛЬОТНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ШУЛЬГІН Валерій Анатолійович
УДК 629.735.072.4 (042.3)
НЕЧІТКІ МОДЕЛІ АТЕСТАЦІЇ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ
ЗА ТОЧНІСТЮ ПІЛОТУВАННЯ
НА ЛЬОТНИХ ТРЕНАЖЕРАХ
Спеціальність: 05.07.14 "Авіаційно-космічні тренажери"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кіровоград – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Державній льотній академії України Міністерства освіти і науки України
Науковий керівни - доктор технічних наук, професор
Рева Олексій Миколайович -
Кіровоградський національний технічний університет, професор кафедри автоматизації виробничих процесів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Моржов Володимир Іванович -
Київський національний авіаційний університет, професор кафедри комп’ютерних інформаційних технологій;
Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор -
Герасимов Борис Михайлович -
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри військового управління військового інституту.
Захист відбудеться " 12 " червня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.08 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, Київ – 58, просп. Космонавта Комарова, 1, корп. 1, мультимедійна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, Київ – 58, просп. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий " 12 " травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, доцент В.М. Шутко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. За даними багаторічних спостережень переважна більшість авіаційних подій (АП) та інцидентів в авіакомпаніях різних держав пов'язана з людським фактором (ЛФ). І хоча на теперішній час загальний рівень безпеки польотів (БП) незрівнянно вище, ніж, скажімо, він був 60-70 років тому, роль ЛФ фактично не змінилася, навіть зважаючи на чисельні його дослідження. Проте саме пілот (екіпаж у цілому) є останнім "рубежем оборони", який забезпечує остаточну ефективність функціонування системи "екіпаж – повітряне судно (ПС)" (СЕПС), де протікають процеси, характеризовані високою швидкоплинністю. При цьому очевидно і загальновизнано, що саме рівень професійної підготовки (ПП) льотного складу (ЛС) є головним чинником міцності та стійкості цього "рубежу". При цьому також вкажемо на особливу роль тренажерів в формуванні професійних навичок ЛС та його атестації. Скажімо, переучування і атестація ЛС на важку авіаційну техніку (АТ) здійснюється виключно на тренажерах.
Слід зазначити, що існуюча на теперішній час в цивільній авіації (ЦА) СНД система управління ППЛС була сформована понад 30 років тому, спирається на статистично-імовірнісні моделі кваліметрії рівнів ПП, була побудована без врахування базових положень теорії вимірів, теорії якості та методів психології праці, неповною мірою враховує різноманіття навіть очікуваних умов експлуатації ПС і не є досконалою. Проблема набуває особливої значущості на сьогоденному етапі переходу вітчизняних авіакомпаній на експлуатацію сучасних ПС з надзвичайно високим рівнем автоматизації польоту, що фактично приводить до руйнації у ЛС навичок ручного пілотування і є надзвичайно небезпечним для БП при відмові відповідних систем. При цьому дослідження питань застосування нових підходів до вимірів якості експлуатації AT і професійної діяльності екіпажів ПС (ЕПС), що базуються на методах теорії нечітких множин і лінгвістичних змінних, ми знаходимо, на жаль, лише в обмеженого числа авторів (А.А. Туник, О.М. Рева, (Україна), В.А. Боднер, В.А. Горячев, І.Е. Бурдун (РФ) та деякі інші), що створює певний пробіл у безперервному ланцюзі вдосконалювання процесів експлуатації ПС і формуванні надійності професійного пілота.
Розвиваючи відповідний підхід, ми розглядали діяльність ергатичного елементу в СЕПС як безперервний ланцюг рішень, які виробляються й реалізуються в явній і неявній формах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НЕЧІТКІ МОДЕЛІ АТЕСТАЦІЇ ЛЬОТНОГО СКЛАДУ ЗА ТОЧНІСТЮ ПІЛОТУВАННЯ НА ЛЬОТНИХ ТРЕНАЖЕРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок