Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВНОТА СПИСКУ АТРИБУТИВНИХ СИСТЕМНИХ ПАРАМЕТРІВ

ПОВНОТА СПИСКУ АТРИБУТИВНИХ СИСТЕМНИХ ПАРАМЕТРІВ

Назва:
ПОВНОТА СПИСКУ АТРИБУТИВНИХ СИСТЕМНИХ ПАРАМЕТРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,19 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
БОРОДІНА НАТАЛІЯ В’ЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 165/168:001.8(043.5)
ПОВНОТА СПИСКУ АТРИБУТИВНИХ СИСТЕМНИХ ПАРАМЕТРІВ
Спеціальність 09.00.02 – діалектика і методологія пізнання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім.
І.І. Мечникова.
Науковий керівник: | доктор філософських наук,
професор, Уйомов Авенір Іванович,
Одеський національний університет ім.
І.І. Мечникова.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор Пунченко Олег Петрович, Одеська національна академія зв'язку, завідувач кафедри філософії та українознавства;
кандидат філософських наук Сумарокова Людмила Миколаївна, Одеська національна юридична академія, доцент кафедри філософії та права.
Провідна установа: | Київський національний університет ім.
Т.Г. Шевченко, кафедра методології науки.
Захист відбудеться "26" квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.09 у Одеському Національному університеті ім. І.І. Мечникова, 65026, м. Одеса, вул. Новосельського, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою 65020, м. Одеса, вул. Преображенська, 3.
Автореферат розісланий " 24 " березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Сумчанко


Загальна характеристика роботи
Актуальність дисертаційного дослідження. Проблеми методології науки є одним з найбільш важливих компонентів філософського дослідження. Найбільший інтерес дослідників викликають методи, що з'явилися нещoдавно, тому що вони відповідають останнім розробкам науки. Одним з таких методів є системний аналіз, теоретичне осмислення принципів і можливостей якого доводиться на шістдесяті роки ХХ століття.
Причина популярності нової методології пояснюється тим, що системний підхід дозволяє вирішити найбільш актуальні проблеми науки: ізольованість спеціалізованого знання й неможливість формалізації в гуманітарних науках. Серед напрямів сучасної системології найбільш обґрунтованою є параметрична теорія систем, в рамках котрої веде дослідження дисертант.
Практичне застосування системного аналізу в рамках параметричної загальної теорії систем і одержання значимих результатів можливо в такій мірі, у якій будуть вивчені зв'язки між системними параметрами. Тобто параметр, як правило, важливий не сам по собі, а в кореляції з іншими параметрами, побудова зв'язного списку яких необхідна для вивчення зв'язків між параметрами.
Тому проблема повноти списку системних параметрів багато в чому визначає подальший розвиток параметричної теорії систем, а отже є важливим завданням для всієї науки.
Слід зазначити, що центр дослідження параметричної загальної теорії систем перебуває в Одесі, тому подальша розробка цієї перспективної методики становить великий інтерес для науки України. Ми можемо припустити, що розвиток даної методики сприяє світовому лідерству України у вивченні теорії систем і застосуванні системного аналізу. Як приклад актуальності даної методології можна привести інтерес до даних досліджень, що виявляє Польща, Америка, Бразилія, Ізраїль, Росія та інші країни.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації, пов'язана з дослідженнями в галузі сучасної методології наукового пізнання, погоджена із планами науково-дослідної й учбово-методичної роботи філософського факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова й виконана відповідно до теми “Філолофсько-методологічні дослідження гуманітарного знання” (номер державної реєстрації: № 245).
Ступінь розробки теми дисертації. Системний підхід уперше розроблявся в роботах Л. фон Берталанфі й А. Богданова, В. Садовського, Є. Юдіна. Подальший розвиток системного аналізу потребував побудови теоретичної бази, що була створена у вигляді реляційної теорії Урманцева Ю.А. і параметричної загальної теорії систем Уйомова А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПОВНОТА СПИСКУ АТРИБУТИВНИХ СИСТЕМНИХ ПАРАМЕТРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок