Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ МАС ВЕЛИКИХ АСТЕРОЇДІВ НА ОСНОВІ НАЗЕМНИХ ПОЗИЦІЙНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

ВИЗНАЧЕННЯ МАС ВЕЛИКИХ АСТЕРОЇДІВ НА ОСНОВІ НАЗЕМНИХ ПОЗИЦІЙНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ МАС ВЕЛИКИХ АСТЕРОЇДІВ НА ОСНОВІ НАЗЕМНИХ ПОЗИЦІЙНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Іванцов Анатолій Валентинович
УДК .44+521.34
ВИЗНАЧЕННЯ МАС
ВЕЛИКИХ АСТЕРОЇДІВ НА ОСНОВІ
НАЗЕМНИХ ПОЗИЦІЙНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
01.03.01 – Астрометрія і небесна механіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті “Миколаївська астрономічна обсерваторія” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Пінігін Геннадій Іванович,
Науково-дослідний інститут “Миколаївська астрономічна обсерваторія” Міністерства освіти і науки України, директор.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Зазуляк Петро Михайлович,
Інститут геодезії Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри;
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Клещонок Валерій Володимирович,
Науково-дослідна лабораторія “Астрономічна обсерваторія” кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач відділу астрометрії.
Провідна установа: Науково-дослідний інститут астрономії Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 16 листопада 2007 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, вул. Академіка Заболотного, 27, Київ, МСП, 03680.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, вул. Академіка Заболотного, 27, Київ, МСП, 03680.
Автореферат розісланий 15 жовтня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертація присвячена визначенню мас ряду великих астероїдів динамічним методом на основі наземних позиційних спостережень астероїдів як спеціально з цією метою спланованих, так і зібраних Центром малих планет Міжнародного астрономічного союзу (МАС). Для цього використовуються позиційні спостереження, виконані в 1950–2006 рр.
Актуальність теми. Маса є фундаментальною фізичною характеристикою будь-якого тіла, у тому числі й небесного. Знання маси астероїда є важливим, оскільки дозволяє, наприклад, залучити його при необхідності до ансамблю тіл ненульових мас при інтегруванні рівнянь руху для урахування гравітаційних збурень від цього астероїда на інші тіла. Зараз це необхідно при створенні теорій руху як для тіл Сонячної системи, так і для космічних апаратів. Так, теорія руху великих планет DE405 (1998) – сучасний стандарт небесної механіки – була створена в Лабораторії реактивного руху (США) з урахуванням збурень від 300 астероїдів, де для переважної більшості використаних значень мас прийняті астрофізичні оцінки, отримані на основі припущень про значення густини й об'ємів цих тіл [22].
Маси астероїдів порівняно малі. Навіть найбільші астероїди мають маси порядку декількох одиниць в 10–10 маси Сонця, що дозволяло донедавна нехтувати їхніми збуреннями на рух великих планет і астероїдів малої маси. Однак зараз у зв'язку зі значним підвищенням точності теорій руху великих планет цими збуреннями вже не можна нехтувати: невизначеністю в сучасних значеннях мас астероїдів можна пояснити систематичні ефекти порядку 2–3 км у русі чотирьох внутрішніх планет на 20-літньому інтервалі інтегрування, що більше, ніж похибка сучасних РНДБ-вимірювань [23]. А для завдань космічної навігації необхідні ефемериди субкілометрового рівня точності.
Знання мас астероїдів необхідно для з'ясування їхніх фізичних властивостей, зокрема, об'ємної густини, для виявлення геохімічно пов'язаних тіл, вивчення композиційної структури головного поясу астероїдів у сучасну епоху, моделі формування планет Сонячної системи (об'ємну густину слід відрізняти від поверхневої, судження про яку ґрунтуються на вивченні спектрів тіл, і значення якої в цей час у ряді випадків розходяться з об'ємною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ МАС ВЕЛИКИХ АСТЕРОЇДІВ НА ОСНОВІ НАЗЕМНИХ ПОЗИЦІЙНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок