Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТ РІВНОВАГА В СУЧАСНИХ АМЕРИКАНСЬКИХ ОПОВІДАННЯХ: ЛЕКСИКО-ГРАМАТИЧНИЙ ТА НАРАТИВНИЙ АСПЕКТИ

КОНЦЕПТ РІВНОВАГА В СУЧАСНИХ АМЕРИКАНСЬКИХ ОПОВІДАННЯХ: ЛЕКСИКО-ГРАМАТИЧНИЙ ТА НАРАТИВНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
КОНЦЕПТ РІВНОВАГА В СУЧАСНИХ АМЕРИКАНСЬКИХ ОПОВІДАННЯХ: ЛЕКСИКО-ГРАМАТИЧНИЙ ТА НАРАТИВНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,97 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАГАЦЬКА Олена Вікторівна
УДК 811.111’42
КОНЦЕПТ РІВНОВАГА
В СУЧАСНИХ АМЕРИКАНСЬКИХ ОПОВІДАННЯХ:
ЛЕКСИКО-ГРАМАТИЧНИЙ ТА НАРАТИВНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Потапенко Сергій Іванович,
Ніжинський державний університет
імені Миколи Гоголя,
кафедра англійської філології, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Колегаєва Ірина Михайлівна,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова, кафедра лексикології та
стилістики англійської мови, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Булатецька Людмила Іванівна,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, кафедра англійської філології,
завідувач кафедри, професор
Провідна установа Донецький національний університет,
кафедра англійської філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться 18 травня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету за адресою: Київ-150,
вул. Велика Васильківська, 73.
Автореферат розісланий 16 квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертацію присвячено дослідженню засобів лексичного, граматичного та наративного втілення концепту РІВНОВАГА в сучасних американських оповіданнях в аспекті розкриття образу персонажа як сукупності антропоморфних властивостей, однією з яких є рівновага. Базовим засобом створення образів персонажів є відображення конфлікту (А.І.Домашнєв, Є.О.Гончарова, І.П.Шишкіна) як внутрішньої або зовнішньої протидії учасників. Конфлікт зумовлює наративне розгортання художньої прози (В.А.Кухаренко, Б.В.Томашевський, І.Є.Фролова).
Мовне та текстове втілення концептів вивчається в сучасній лінгвістиці в кількох аспектах: лінгвофілософському (Н.Б.Шершньова), логіко-філософському (Т.В.Братусь), лінгвокультурологічному (Ю.С.Степанов, В.І.Карасик, Г.Г.Слишкін), порівняльно-типологічному (І.Ю.Колесов, І.В.Палашевська, С.Папауреліте) та комунікативному (Ю.С.Бєлозьорова, Л.Ф.Ваховська, Л.Г.Хижняк). Розглянуто особливості репрезентації окремих вербалізованих концептів у національних мовних картинах світу (М.М.Болдирєв, С.Г.Воркачов, В.І.Карасик, P.Strugielski). Значна увага приділена аналізу засобів позначення оцінних (О.Л.Бєссонова, T.P.Krzeszowski) та емотивних (Z.Kхvecses, С.Г.Воркачов, І.Ю.Мінькова, Г.А.Огаркова) концептів. Виявлено особливості текстового втілення концептів у художній прозі (О.П.Воробйова, О.М.Кагановська, В.В.Красних).
Значне місце в сучасних лінгвістичних працях займають дослідження лексичного вираження концептів культури (Ю.С.Степанов, В.І.Карасик, С.Г.Воркачов, Ю.В.Мещерякова) як багатовимірних соціопсихічних утворень колективної свідомості, які забезпечують входження культури в ментальний світ людини і відображаються мовними засобами (Ю.С.Степанов).
Водночас недостатньо дослідженими залишаються концепти, які представляють сенсомоторну взаємодію людини з навколишнім середовищем. До них належить концепт РІВНОВАГА, який формується внаслідок поступового усвідомлення людиною відчуття статики тіла (M.Johnson, G.Lakoff), що приводить до виникнення уявлення про різні види рівноваги – фізичну, психічну, соціальну. Оскільки концепти, утворені під впливом тілесного досвіду, відображаються в граматиці та базовій лексиці (О.С.Кубрякова), концепт РІВНОВАГА на мовному рівні позначається передусім лексичними та граматичними засобами. Їхня взаємодія відбивається в художньому тексті, основною властивістю якого є антропоцентричність, втілена у взаємодії автора та читача художнього твору через систему персонажів (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОНЦЕПТ РІВНОВАГА В СУЧАСНИХ АМЕРИКАНСЬКИХ ОПОВІДАННЯХ: ЛЕКСИКО-ГРАМАТИЧНИЙ ТА НАРАТИВНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок