Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ДЕФОРМУВАННЯ ТА РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД ПРИ ОБ’ЄМНОМУ НЕРІВНОКОМПОНЕНТНОМУ СТИСНЕННІ

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ДЕФОРМУВАННЯ ТА РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД ПРИ ОБ’ЄМНОМУ НЕРІВНОКОМПОНЕНТНОМУ СТИСНЕННІ

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ДЕФОРМУВАННЯ ТА РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД ПРИ ОБ’ЄМНОМУ НЕРІВНОКОМПОНЕНТНОМУ СТИСНЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,64 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НацІональна АкадемІя наук УкраЇнИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
РЕВВА ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 539.375:622.236
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ДЕФОРМУВАННЯ ТА РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД ПРИ ОБ’ЄМНОМУ НЕРІВНОКОМПОНЕНТНОМУ СТИСНЕННІ
Спеціальність 05.15.11 - “Фізичні процеси гірничого виробництва”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Донецьк-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики гірничих процесів НАН України (м. Донецьк).
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор
Алєксєєв Анатолій Дмитрович,
директор Інституту фізики гірничих процесів НАН України (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Софійський Костянтин Костянтинович,
завідувач відділу проблем технології підземної розробки вугільних родовищ Інституту геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ);
доктор технічних наук, професор
Садовенко Іван Олександрович,
завідувач кафедри гідрогеології і інженерної геології Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ);
доктор технічних наук
Хапілова Неля Сергіївна,
завідувач відділу аналітичних методів механіки гірських порід Інституту прикладної математики і механіки НАН України (м. Донецьк).
Провідна установа:
Український державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України (м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться “30” червня 2005 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.02 в Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк-114, вул. Р. Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк-114, вул. Р. Люксембург, 72.
Автореферат розісланий “ 27 ” травня 2005 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.В.Гладка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Більшість проблем гірничого виробництва, таких, як стійкість гірничих виробок, прогноз та боротьба з газодинамічними явищами та й сам процес видобутку корисних копалин, безпосередньо пов’язані з деформуванням та руйнуванням гірських порід.
З зростанням глибини розробки вугільних пластів, реструктуризацією вугільної промисловості та закриттям шахт, і пов’язаним з цим їх затопленням, впровадженням нетрадиційних технологій видобутку вказані проблеми ще більш ускладнюються.
Деформування та руйнування гірських порід, на відміну від інших твердих тіл, мають свої специфічні особливості, які пов’язані, перш за все, з дефектністю, неоднорідністю, гетерогенністю середовища та дією в гірничому масиві, особливо біля гірничих виробок, нерівнокомпонентного об’ємного поля стискаючих напружень.
В останній час в практиці вирішення задач прогнозування та управління станом гірничого масиву відбуваються суттєві зміни щодо використання фізико-механічних характеристик гірських порід. Якщо раніше, як основні показники, застосовувались тимчасові опори одноосьового стиснення та розтягнення, а потім паспорти міцності, то зараз набув розвитку напрямок використання фізико-механічних характеристик, які отримані в умовах максимально наближених до реальних.
Прямі експериментальні дослідження у гірничому масиві пов’язані із значними труднощами. До теперішнього часу найбільш доступним способом отримання характеристик, які досить надійно відображають стан масиву, є фізичне моделювання з використанням установок тривісного стиснення та застосування методів механіки руйнування.
Незважаючи на великий об’єм експериментальних та теоретичних досліджень, через складність експериментального устаткування, постановки та реалізації задач, закономірності деформування та руйнування гірських порід в об’ємному полі стискаючих напружень здебільшого залишаються не вивченими.
Тому розвиток наукових основ деформування та руйнування гірських порід з урахуванням нерівнокомпонентності об’ємного поля стискаючих напружень та дефектності структури є актуальною науково-прикладною проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ДЕФОРМУВАННЯ ТА РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД ПРИ ОБ’ЄМНОМУ НЕРІВНОКОМПОНЕНТНОМУ СТИСНЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок