Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОЦЕНТРИСТСЬКІ ПАРТІЇ У ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ БОЛГАРІЇ (1899 - 1908 рр.)

ПРАВОЦЕНТРИСТСЬКІ ПАРТІЇ У ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ БОЛГАРІЇ (1899 - 1908 рр.)

Назва:
ПРАВОЦЕНТРИСТСЬКІ ПАРТІЇ У ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ БОЛГАРІЇ (1899 - 1908 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,03 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
МИКОЛЕНКО ДМИТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 94: 329. 055. 2/3 (397.2) „1899/1908”
ПРАВОЦЕНТРИСТСЬКІ ПАРТІЇ У ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ БОЛГАРІЇ
(1899 - 1908 рр.)
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – | кандидат історичних наук, доцент Харківський
Страшнюк Сергій Юрійович,
Харківський національний університет Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри нової та новітньої історії
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Крапівін Олександр Васильович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України,
профессор, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики (м. Донецьк)
кандидат історичних наук, доцент
Бурбига Валентина Анатоліївна,
Харківський університет Повітряних Сил Міністерства оборони України,
старший викладач кафедри психології та педагогіки (м. Харків)
Захист відбудеться 19 жовтня 2007 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 64. 051. 10 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 5-58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий 17 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Після отримання незалежності 1991 року в Україні розпочався період розбудови власної партійно-політичної системи. З цієї точки зору досвід країн Європейського Союзу, у тому числі Південно-Східної Європи, що відновили свою державність ще у ХІХ ст., набуває не лише наукового інтересу. Однією з таких країн є Болгарія, де, як і сто років тому, поляризація політичних сил на “ліві” та “праві” чітко визначилася після повалення комуністичного режиму.
Варто згадати, що вперше поняття “ліві” та “праві” у європейській політиці з’явилися під час Великої французької революції. На засіданні Установчих зборів 11 вересня 1789 року депутати, які відстоювали право короля на скасування прийнятих парламентом законів, сіли праворуч від голови, а народні представники, що виступали за верховенство парламенту – ліворуч. Згодом це випадкове розділення отримало політичний сенс. У ХІХ ст. прибічників прогресу і реформ називали “лівими”; “праві” ж виступали за збереження існуючого ладу. Останні поступово утворили консервативну течію. В кінці ХVIII – на початку ХІХ ст. їхня ідеологічна система відображала інтереси феодально-монархічних кіл у протистоянні буржуазним порядкам. Через сто років вона вже ототожнювалася з цілями тієї частини суспільства, яка чинила опір новаторським силам. Виступаючи під авторитарно-патріотичними гаслами, правоконсервативні партії дотримувалися традиційних цінностей – закону і порядку, сім'ї і власності, релігії і нації.
Ліберали ж, яких наприкінці XVIII ст. представляли підприємці, дрібні й середні власники, виступали за відміну станових привілеїв і за впровадження конституції та парламенту. Їхніми головними ідеалами були свобода та індивідуалізм. Згодом з?ясувалося, що лібералізм з його толерантністю по відношенню до інших політичних течій, не може існувати у своєму первинному вигляді. Поступово він об’єднав під своїми гаслами чимало партій зі змішаними ідеологіями, що мали як ліберальні, так і консервативні або радикальні риси.
Модернізація політичної системи Болгарії відбувалася дещо повільніше, ніж на Заході, що зумовлено тривалим перебуванням під османським гнітом та особливостями соціальної структури населення. Про класичну багатопартійну систему можна говорити лише з кінця ХІХ ст. В країні тоді нараховувалося шість партій – Народна, Народно-ліберальна, Прогресивно-ліберальна, Демократична, Ліберальна, Соціал-демократична, до яких 1899 року долучилася Землеробська спілка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРАВОЦЕНТРИСТСЬКІ ПАРТІЇ У ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ БОЛГАРІЇ (1899 - 1908 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок