Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СМИСЛОЖИТТЄВИХ ОРІЄНТАЦІЙ НА МОТИВАЦІЙНУ ГОТОВНІСТЬ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

ВПЛИВ СМИСЛОЖИТТЄВИХ ОРІЄНТАЦІЙ НА МОТИВАЦІЙНУ ГОТОВНІСТЬ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

Назва:
ВПЛИВ СМИСЛОЖИТТЄВИХ ОРІЄНТАЦІЙ НА МОТИВАЦІЙНУ ГОТОВНІСТЬ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ДМИТЕРКО-КАРАБИН ХРИСТИНА МАРКІЯНІВНА
УДК 159.923.2+159.922+159.947.5
ВПЛИВ СМИСЛОЖИТТЄВИХ ОРІЄНТАЦІЙ НА МОТИВАЦІЙНУ ГОТОВНІСТЬ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Москалець Віктор Петрович,
Прикарпатський університет імені Василя
Стефаника, кафедра загальної
та експериментальної психології, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка
АПН України, директор;
кандидат психологічних наук, доцент
Галян Ігор Михайлович,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
доцент кафедри психології.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ психології профорієнтації, м. Київ.
Захист відбудеться „ 5 ” липня 2004 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 20.051.04 у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
Автореферат розісланий _2_ червня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.П.Овсянецька


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Професіоналізація особистості є традиційно актуальною проблемою у психології. Особливий інтерес до фахового становлення психологів обумовлюється підвищенням соціальної значущості цієї професії, стрімким зростанням її популярності та розширенням сфер застосування.
Це, в свою чергу, визначає широке коло напрямів дослідження професійної підготовки психологів, у якому є суттєві наукові здобутки. Серед вітчизняних слід виділити праці Г.О.Балла, О.Ф.Бондаренка, С.В.Васильківської, А.В.Вихруща, Т.В.Говоруна, П.П.Горностая, Т.Б.Ільїної, В.І.Карікаша, С.Д.Максименка, В.Г.Панка, Н.І.Пов’якель, В.А.Семіченко, Н.В.Чепелєвої, Т.С.Яценко та ін. У них висвітлюються питання особистісного зро-стання психологів, специфіки їх професійного мислення та комунікативної сфери, умов формування професійно значущих якостей, ролі активних методів навчання та конкретних інтерактивних методик у цьому процесі, обгрунтовуються програми професійної підготовки психологів у вищих навчальних закладах (ВНЗ) та ін.
Складність роботи психолога обумовлена необхідністю постійного тісного душевного контакту з іншою людиною. Це висуває особливі вимоги до його ціннісно-смислової сфери, змістові аспекти якої потенційно визначають як конструктивні, так і деструктивні особливості його професійної діяльності, формування мотиваційної готовності (чи неготовності) до неї, впливають на успішність фахової підготовки. У такому розумінні ефективна професіоналізація можлива при умові, що професія постає для суб’єкта сферою реалізації його найважливіших особистісних цінностей, можливо, навіть смислу життя, а сам процес праці чи здобуття професії переживається як невід’ємний модус суб’єктної життєтворчості, що забезпечує мотиваційне налаштування на професійну діяльність.
Ціннісно-смислові та мотиваційні аспекти професіоналізації фахівців психології висвітлено у працях Ж.П.Вірної, Т.А.Кадикової, Н.І.Пов’якель, І.М.Попович, Л.М.Урупи, Н.В.Чепелєвої та ін. Однак аспекти ціннісно-смислового ставлення до професії, професійних цінностей, цілей та їх проекція на мотиваційну готовність до майбутньої діяльності, вивчені недостатньо. Значущість та недостатня розробленість як теоретичних, так і прикладних аспектів цієї проблеми зумовили вибір теми нашого дослідження: „Вплив смисложиттєвих орієнтацій на мотиваційну готовність до професійної діяльності майбутніх психологів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ СМИСЛОЖИТТЄВИХ ОРІЄНТАЦІЙ НА МОТИВАЦІЙНУ ГОТОВНІСТЬ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок