Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ДИТИНИ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ДИТИНИ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

Назва:
ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ДИТИНИ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ ПРАВ
Ольховик Людмила Анатоліївна
УДК 347.15/17- 053.6(477)
ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ДИТИНИ
ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право та цивільний
процес; сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Погрібний Олексій Олексійович,
Харківський національний університет внутрішніх
справ, перший проректор з навчальної та
методичної роботи.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Ромовська Зореслава Василівна,
Київський інститут адвокатури,
професор кафедри цивільного права;
кандидат юридичних наук, доцент
Красицька Лариса Василівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри цивільного права та процесу.
Провідна установа: Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра цивільного права та цивільного процесу, Міністерство освіти і науки, м. Львів.
Захист відбудеться 28 жовтня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, буд. 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 25 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена тим, що ставлення до дитини, зокрема до її природних та суб’єктивних прав, є виміром духовності та гуманності суспільства. Рівень життя та цивілізованості держави визначається тим, як живуть у ній діти, ступенем суспільної уваги до них та їх правової захищеності. Реальна ситуація стосовно дітей, що склалася сьогодні в Україні, далека не тільки від стандартів цивілізованості, але й реальних можливостей суспільства. Тож однією з перешкод на шляху розбудови в Україні демократичного суспільства є й різноманітні порушення прав дітей. Проблема реальності та захисту прав неповнолітніх останнім часом набуває особливого змісту.
Пильну увагу цій проблемі приділяє міжнародна спільнота, де захист прав дітей – це самостійний предмет міжнародного співробітництва, що входить в єдиний інститут міжнародного захисту прав людини. Міжнародно-правові норми про права дітей і про захист дітей є складовою частиною загальних норм про права людини. Принцип поваги до прав людини закріплено в Статуті ООН, де продекларовано рішучість народів “знову утвердити віру” в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості. За установчими документами одна із цілей ООН полягає в тому, щоб здійснювати міжнародне співробітництво у вирішенні міжнародних проблем економічного, соціального, культурного та гуманітарного характеру і в заохоченні та розвитку поваги до прав людини та основних свобод для всіх. Загальна декларація прав людини в більшій мірі захищає права дорослих людей, проте деякі її статті направлені на захист таких явищ, як материнство і дитинство, які дають право на особливе піклування та допомогу. Усі діти, народжені в шлюбі чи поза ним, повинні користуватися в рівній мірі соціальним захистом. Декларація прав дитини наголошує на тому, що дитині повинні належати всі вказані у цьому документі права. Ці права повинні визнаватись за всіма дітьми без будь-яких винятків і без розмежувань чи дискримінації за ознакою раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, майнового стану, народження чи іншої обставини, що стосується самої дитини та її сім’ї.
Конвенція про права дитини стала першим комплексним документом, в якому світова спільнота, її держави-члени зробилиекономіки” (номер державної реєстрації 0186.0.070867) та “Діти України”, планів роботи кафедри цивільного права та процесу Харківського національного університету внутрішніх справ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ДИТИНИ ЗА ЦИВІЛЬНИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок