Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ГОТОВНОСТІ УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ДО ПРАЦІ В СИСТЕМІ ПРОФЕСІЙНО-ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

ВИХОВАННЯ ГОТОВНОСТІ УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ДО ПРАЦІ В СИСТЕМІ ПРОФЕСІЙНО-ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ВИХОВАННЯ ГОТОВНОСТІ УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ДО ПРАЦІ В СИСТЕМІ ПРОФЕСІЙНО-ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,41 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
РЕЙДА КАРОЛІНА ВІТАЛІЇВНА
УДК: 377.121.22:376.42
ВИХОВАННЯ ГОТОВНОСТІ УЧНІВ
ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ДО ПРАЦІ В СИСТЕМІ
ПРОФЕСІЙНО-ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ
2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
БОНДАР Віталій Іванович,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України,
директор
Офіційні опоненти: – доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Ничкало Нелля Григорівна, Президія АПН України,
академік-секретар Відділення педагогіки і психології
професійно-технічної освіти –
кандидат психологічних наук
Корнієнко Анатолій Антонович,
Інститут соціальної та політичної психології
АПН України, заступник директора
Провідна установа: – Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, кафедра
корекційної педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Київ
Захист відбудеться “ 28 ” жовтня 2003 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9.
Автореферат розіслано “27” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження.
Підготовка дітей з особливостями психофізичного розвитку до майбутньої трудової діяльності – одна із пріоритетних функцій навчально-виховного процесу допоміжної школи. Перехід від адміністративно-командної системи планового господарства до соціально-орієнтованої ринкової економіки потребує розробки нових підходів до змісту й організації навчально-виховної роботи в школі. На систему професійно-трудового навчання розумово відсталих учнів покладаються в цих умовах нові завдання – оновлення соціальних пріоритетів особистості, формування компетентності, посилення гнучкості та мобільності соціальної поведінки, підготовленості до праці й готовності включитися в трудову діяльність.
Дидактичні основи побудови професійно-трудового навчання у допоміжній школі висвітлювалися в працях відомих учених-дефектологів О.Граборова, Г.Дульнєва, І.Єременка. В них розкрито специфічні особливості становлення психіки розумово відсталих і розроблено засоби педагогічної корекції основної вади. Досвід роботи допоміжних шкіл з цієї проблеми висвітлювався у публікаціях В.Бондаря, В.Карвяліса, Г.Мерсіянової та ін.
Теоретичні та методичні питання професійно-трудового навчання учнів допоміжної школи, міжнаукові і зовнішньо-міжпредметні його зв'язки з іншими видами навчально-виховного процесу, питання корекційної спрямованості трудового навчання, підготовки до праці у сфері матеріального виробництва, соціально-трудової адаптації випускників, знайшли висвітлення у дисертаційних роботах та наукових публікаціях В.Баудіша, А.Висоцької, В.Карвяліса, Г.Мерсіянової, А.Раку, О.Хохліної та ін. Дослідження окремих вчених присвячено проблемам психології трудової діяльності, вивченню особливостей протікання трудових процесів у розумово відсталих дітей (В.Бондар, А.Корнієнко, С.Максименко, Б.Пінський).
Разом з тим, проблема виховання готовності до самостійної праці як передумова успішності інтеграції випускників допоміжної школи у сучасні суспільні відносини спеціально не досліджувалась. Аналіз сучасної практики працевлаштування випускників показує, що при розв'язанні цієї проблеми допоміжні школи зустрічаються з великими труднощами. Якщо 10-15 років тому близько 90% випускників працевлаштовувалися у різні сфери народного господарства, а 50% - за одержаними в школі спеціальностями (О.Агавелян, Д.Горєлова, В.Карвяліс, А.Раку, А.Іваніцький, К.Турчинська), то нині ці показники набагато нижчі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ГОТОВНОСТІ УЧНІВ ДОПОМІЖНОЇ ШКОЛИ ДО ПРАЦІ В СИСТЕМІ ПРОФЕСІЙНО-ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок