Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ І МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА ЖУКА В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ХУДОЖНИКІВ ФАРФОРУ (перша половина ХХ століття)

ТВОРЧІСТЬ І МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА ЖУКА В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ХУДОЖНИКІВ ФАРФОРУ (перша половина ХХ століття)

Назва:
ТВОРЧІСТЬ І МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА ЖУКА В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ХУДОЖНИКІВ ФАРФОРУ (перша половина ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,60 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
На правах рукопису
ШКОЛЬНА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 738.1.03(477)''19"
ТВОРЧІСТЬ І МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА ЖУКА В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ХУДОЖНИКІВ ФАРФОРУ
(перша половина ХХ століття)
Спеціальність 17.00.06 – декоративне та прикладне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
ЛЬВІВ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконанувалася в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України ім. М. Т. Рильського (2002–2005 рр.) й завершена у Львівській національній академії мистецтв (2007 р.) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
Шмагало Ростислав Тарасович
Львівської національної академії мистецтв,
декан факультету історії та теорії мистецтва
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор,
Федорук Олександр Касянович
Національна академія образотворчого
мистецтва та архітектури
завідувач кафедри теорії та історії мистецтва
кандидат мистецтвознавства,
Колупаєва Агнія Віталіївна
Інститут народознавства НАН України
старший науковий співробітник
Захист відбудеться „ 1 ”лютого 2008 р. о „ 14.00 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.103.01 у Львівській національній академії мистецтв за адресою:
79011, м. Львів – 11, вул. Кубійовича, 38.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці
Львівської національної академії мистецтв
(79011, м. Львів – 11, вул. Кубійовича, 38)
Автореферат розісланий „ 29 ”грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор мистецтвознавства В.А. Овсійчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ім’я Михайла Жука в українському мистецтві співвідноситься з такими видатними особистостями, як В.Кричевський, Г.Нарбут, М.Сосенко, К.Сіхульський, О.Кульчицька, які стояли біля джерел стилетворення в декоративно-ужитковій творчості першої третини ХХ-го ст. Становлення української школи художників фарфору припадає на двадцяті-тридцяті та кінець сорокових років ХХ-го століття. На початок 1930-х років майстрів порцеляни почали випускати в Одеському художньому інституті, де очолював керамічний факультет професор М.Жук, тонкий стилізатор і орнаменталіст. Саме в Одесі розроблена новітня програма, яка була синтезом напрацювань викладачів західноукраїнських художньо-про-фесійних шкіл, Глинського, Миргородського та Межигірських керамічних технікумів, й досвіду викладання Київської рисувальної школи М.Мурашка, Московського училища живопису, скульптури й архітектури (майстерня В.Сєрова й К.Коровіна), Краківської академії мистецтв, зокрема розробок С.Виспянського, Української академії мистецтв в Києві. Майстерність майбутніх художників порцеляни відточувалася на основі послідовного засвоєння композиційної грамоти від найпростіших елементів орнаментів і шрифтів, відпрацьовува-лася до синтезуючої філіґранності цілісних композицій. Особлива увага приділялася вивченню південнопричорноморських мотивів народної орнаментики, досвіду закордонних національних шкіл епохи модерну і загальноєвропейським набуткам раннього Ар Деко з ідеями технічної естетики. Нерозробленість стилістики Ар Деко в українському декоративно-ужитковому мистецтві та відсутність повноцінної монографії по творчості М.Жука, обмеженість і тенденційність досліджень з питань розвитку вітчизняної фарфоро-фаянсової галузі другої чверті ХХ-го століття, стали причиною істотної „білої плями” у мистецтвознавстві.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до планів наукової роботи відділу образотворчого мистецтва ІМФЕ НАНУ (2002 – 2005 рр. під керівництвом доктора мистецтвознавства, старшого наукового співробітника М.Р. Селівачова) та факультету історії та теорії мистецтв на базі кафедри менеджменту мистецтва ЛНАМ (2007 р., під керівництвом доктора мис-тецтвознавства, професора Р.Т. Шмагала).
Мета дослідження – дослідити творчість М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ І МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ МИХАЙЛА ЖУКА В КОНТЕКСТІ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ХУДОЖНИКІВ ФАРФОРУ (перша половина ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок