Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ І ФОРМУВАННЯ НОВОГО ТИПУ СПОЖИВАЧА

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ І ФОРМУВАННЯ НОВОГО ТИПУ СПОЖИВАЧА

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ І ФОРМУВАННЯ НОВОГО ТИПУ СПОЖИВАЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,96 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Харківська державна академія міського господарства
ФІРСОВА Ірина Вікторівна
УДК 332.1:338.48
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ
І ФОРМУВАННЯ НОВОГО ТИПУ СПОЖИВАЧА
Спеціальність 08.10.01 – розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, професор
КАЙЛЮК Євген Миколайович,
Харківська державна академія міського господарства,
завідувач кафедрою менеджменту і маркетингу
міського господарства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
АМОСОВ Олег Юрійович,
Українська Академія державного управління при
Президентові України Харківський регіональний
інститут, заступник директора;
кандидат економічних наук, доцент
МОМОТ Тетяна Валерійовна,
Харківська державна академія міського господарства,
доцент кафедри економіки будівництва.
Провідна установа - Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться “12” листопада 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.089.01 в Харківській державній академії міського господарства за адресою:
61002, м. Харків, вул. Революції, 12, к. 424.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Харківської державної академії міського господарства (61002, м. Харків, вул. Революції, 12).
Автореферат розісланий “10” жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент Лелюк Н.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У наш час поряд зі світовими тенденціями загальної глобалізаціі і конвергенціі все більшої ваги набуває аналіз таких складових частин країни, як регіони. Адже ефективність функціонування національної економіки України значною мірою залежить від рівня соціально-економічного розвитку регіонів, що на сьогодні відзначаються суттєвою галузевою, територіальною та функціональною диференціацією. Саме з цих причин виникає гостра необхідність розробки політики соціально-економічного розвитку для кожного окремо взятого регіону країни.
Відсутність у минулому власної регіональної політики в Україні призвела до виникнення значних диспропорцій у територіальній структурі національної економіки, неефективного використання переваг територіального поділу праці, природно-ресурсного та науково-виробничого потенціалу регіонів, надмірного забруднення природного середовища у багатьох містах і районах. Не досягнуто комплексного розвитку міст, селищ і сіл, не реалізуються можливості окремих регіонів щодо міжнародної інтеграції України, розвитку спільного підприємництва в галузі туризму, оздоровлення і відпочинку, залучення до господарської діяльності іноземних інвестицій тощо.
Розробка теоретико-методологічного інструментарю удосконалення регіонального розвитку є невідкладним завданням практики реформування українського суспільства. Вирішення цього складного завдання пов’язане з дослідженням організаційних, юридичних, економічних та фінансових аспектів життєдіяльності регіонів, формування теорії та методології державної регіональної політики. Необхідність та акутальність наукового пізнання регіонального розвитку з урахуванням ринкових механізмів господарювання обумовлюється потребою гармонізації просторового буття українського суспільства, задіяння територіальних резервів для вирішення завдань економічного і соціального розвитку, якісної трансформації економіки країни.
Вже існує інструментарій дослідження та аналізу регіонів як у міжнародній практиці й працях західних регіоналістів, так і в розробках українських вчених, серед яких А.Н. Алимов, З.В. Герасимчук, А. Вебер, Б.М. Данілішин, М.І. Долішній, С.І. Дорогунцов, Л.М. Зайцева, С.Н. Злупко, У. Ізард, О.В. Калитка, В.С. Кравців, О.П. Крайник, А.С. Мошенець, В.І. Павлов, В.І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ І ФОРМУВАННЯ НОВОГО ТИПУ СПОЖИВАЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок