Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування культури професійного спілкування у майбутніх менеджерів невиробничої сфери

Формування культури професійного спілкування у майбутніх менеджерів невиробничої сфери

Назва:
Формування культури професійного спілкування у майбутніх менеджерів невиробничої сфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка
Лівенцова Вікторія Анатоліївна
УДК 378.147
Формування культури професійного спілкування у майбутніх менеджерів невиробничої сфери
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гуревич Роман Семенович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
декан педагогічно-індустріального факультету,
м.Вінниця.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Васянович Григорій Петрович,
завідувач відділу гуманітарної освіти
Інституту педагогіки і психології
професійної освіти АПН України (ЛНПЦ), м.Львів;
кандидат педагогічних наук, доцент
Васильєв Володимир Васильович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри соціальної роботи
і кадрового менеджменту, м. Дніпропетровськ.
Провідна установа: Миколаївський державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти
і науки України, м. Миколаїв.
Захист відбудеться "27" грудня 2002 року о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.01 у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
Автореферат розісланий 26.11.2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
Загальна Характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Основна функція менеджменту полягає в управлінні персоналом. Саме від успішності її реалізації значною мірою залежить ефективність професійної діяльності менеджера, яка характеризується різноманітністю і частотою контактів всередині та за межами фірми, швидкою зміною обставин і людей. Все це ставить високі вимоги до комунікативної компетентності менеджера, його готовності до професійного спілкування. Уміння спілкуватися з підлеглими, партнерами і вищим керівництвом – основа діяльності сучасного менеджера. Ефективне спілкування з персоналом не лише створює оптимальний клімат на фірмі, але й сприяє підвищенню працездатності співробітників, спонукає їх до творчості та ініціативи в роботі, що в кінцевому підсумку підвищує продуктивність діяльності підприємства.
У наш час, коли відбувається становлення ринкових відносин, особливо гостро відчувається потреба в керівниках, які володіють ефективними способами та прийомами спілкування з персоналом, здатні формувати позитивний мікроклімат у колективі та налагоджувати продуктивні стосунки з партнерами в умовах вільного підприємництва. У зв'язку з цим із особливою гостротою постає проблема обґрунтування педагогічних умов і шляхів підготовки майбутніх менеджерів до професійного спілкування.
Аналіз психолого–педагогічної літератури свідчить, що проблема формування культури професійного спілкування розглядалася здебільшого в контексті розвитку комунікативної компетентності випускників вузів. Її дослідженню присвячено праці О.Бодальова, В.Кан-Калика, О.Киричука, Я.Коломинського, Н.Кузьміної, В.Сластьоніна, В.Семиченко, Н.Тарасевич, Т.Яценко та ін. Деякі дослідження стосуються розробки системного підходу до формування комунікативних умінь (В.Каплінський, Л.Савенкова), вивчення зв'язку комунікативних умінь з культурою: комунікативною (В.Полторацька), педагогічною (М.Васильєва), загальною (О.Рудницька).
Професія менеджера порівняно нова в нашому суспільстві, тому питання комунікативної підготовки менеджерів тривалий час висвітлювалися переважно зарубіжними авторами (S.Cowen, I. Cranfield, P. Drucker, A. Hubert, R. Miles, T. Mosson, A.Rohrer, T. Stroh). Проте за останні роки у вітчизняній педагогіці з'явилося чимало праць, присвячених проблемі підготовки менеджерів (Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Формування культури професійного спілкування у майбутніх менеджерів невиробничої сфери

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок