Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ МІКРОБНОГО ЕКЗОПОЛІСАХАРИДУ ЕТАПОЛАНУ НА СУМІШІ РОСТОВИХ СУБСТРАТІВ

СИНТЕЗ МІКРОБНОГО ЕКЗОПОЛІСАХАРИДУ ЕТАПОЛАНУ НА СУМІШІ РОСТОВИХ СУБСТРАТІВ

Назва:
СИНТЕЗ МІКРОБНОГО ЕКЗОПОЛІСАХАРИДУ ЕТАПОЛАНУ НА СУМІШІ РОСТОВИХ СУБСТРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ім. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
Коваленко Марина Олексіївна
УДК 579.841: 577.114
СИНТЕЗ МІКРОБНОГО ЕКЗОПОЛІСАХАРИДУ ЕТАПОЛАНУ НА СУМІШІ РОСТОВИХ СУБСТРАТІВ
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі біології газоокислюючих мікроорганізмів
Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного
Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор біологічних наук Пирог Тетяна Павлівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України, провідний науковий співробітник відділу біології газоокислюючих мікроорганізмів.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Іутинська Галина Олександрівна, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України, завідувач відділу загальної та грунтовоі мікробіології.
доктор біологічних наук, професор Ставська Софія Стефанівна, Національний технічний університет України (КПІ) Міністерства освіти і науки України, професор кафедри технології целюлозо-паперових виробництв та промислової екології.
Провідна організація: Інститут біохімії ім. О.В. Паладіна Національної академії наук України, м. Київ
Захист відбудеться 19 листопада 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, 03143, вул. Заболотного, 154
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, 03143, вул. Заболотного, 154
Автореферат розісланий 09 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.


Актуальність проблеми. На сьогоднішній день, коли біосинтез практично важливих продуктів реалізується у промисловому масштабі, питання, що стосуються використання дешевої сировини, забезпечення економії вуглецевих субстратів, зниження енергетичних витрат на процес мікробного синтезу, а також проблеми більш повної трансформації вуглецевих субстратів в практично цінні метаболіти, набувають особливої актуальності. Вирішення даних питань потребує глибоких знань фізіології, біохімії та енергетики продуцентів. Розробка на основі цих знань принципів регуляції енергетичного та конструктивного метаболізму дозволить реалізувати біотехнологічні процеси з найбільш високою ефективністю.
У природних місцях існування мікроорганізми, як правило, розвиваються за наявності декількох вуглецевих субстратів, в той час як у лабораторних умовах для їх культивування використовуються моносубстрати як єдине джерело вуглецю та енергії. Разом з тим відомо, що значна частина деяких субстратів витрачається на окиснення до СО2 для одержання енергії, необхідної для конструктивного метаболізму (наприклад, на глюкозі - 40%). Поряд з цим відомі роботи, якими доведено здатність мікроорганізмів використовувати суміші двох (чи більше) субстратів і вивчено деякі аспекти регуляції таких процесів (Eggeling, Sahm, 1981; Linton et al., 1981; Mьller et al., 1983). Проте, ці дослідження стосуються використання змішаних субстратів лише для підвищення виходу біомаси. У літературі відсутні дані про можливість одержання вторинних метаболітів, зокрема мікробних екзополісахаридів (ЕПС), в умовах міксотрофного росту продуцента.
На наш погляд, теоретичною основою досліджень по підвищенню ефективності синтезу вторинних метаболітів на суміші декількох ростових субстратів може слугувати концепція "допоміжного" субстрату, розроблена Бабелем (Babel, 1979) з метою підвищення виходу біомаси. В основу цієї концепції покладена "енергетична класифікація субстратів", згідно з якою всі субстрати поділяються на енергетично-надлишкові та енергетично-дефіцитні (Babel, Mьller, 1985). Центральним вуглецевим попередником (ключовим інтермедіатом) синтезу всіх клітинних компонентів є 3-фосфогліцеринова кислота (ФГК).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИНТЕЗ МІКРОБНОГО ЕКЗОПОЛІСАХАРИДУ ЕТАПОЛАНУ НА СУМІШІ РОСТОВИХ СУБСТРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок