Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІПІДНИЙ СКЛАД ТА ПРОЦЕСИ ПЕРОКСИДАЦІЇ ЛІПІДІВ У ТКАНИНАХ ПЕРЕПЕЛІВ ЗА РІЗНОГО РІВНЯ ЛІПІДІВ І ВІТАМІНУ Е У РАЦІОНІ

ЛІПІДНИЙ СКЛАД ТА ПРОЦЕСИ ПЕРОКСИДАЦІЇ ЛІПІДІВ У ТКАНИНАХ ПЕРЕПЕЛІВ ЗА РІЗНОГО РІВНЯ ЛІПІДІВ І ВІТАМІНУ Е У РАЦІОНІ

Назва:
ЛІПІДНИЙ СКЛАД ТА ПРОЦЕСИ ПЕРОКСИДАЦІЇ ЛІПІДІВ У ТКАНИНАХ ПЕРЕПЕЛІВ ЗА РІЗНОГО РІВНЯ ЛІПІДІВ І ВІТАМІНУ Е У РАЦІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,73 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
КИСЦІВ ВОЛОДИМИР ОРЕСТОВИЧ
УДК 598.617.1.084:577.115.16
ЛІПІДНИЙ СКЛАД ТА ПРОЦЕСИ ПЕРОКСИДАЦІЇ
ЛІПІДІВ У ТКАНИНАХ ПЕРЕПЕЛІВ ЗА РІЗНОГО
РІВНЯ ЛІПІДІВ І ВІТАМІНУ Е У РАЦІОНІ
03.00.04 — біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів — 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології тварин Української академії аграрних наук.
Науковий керівник — доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент УААН Ратич Іриней Борисович, Інститут біології тварин УААН, головний науковий співробітник лабораторії живлення птиці.
Офіційні  опоненти: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Стапай Петро Васильович, Інститут біології тварин УААН, завідувач лабораторії живлення овець і вовноутворення;
доктор сільськогосподарських наук, професор, Данчук В’ячеслав Володимирович, Подільський державний аграрно-технічний університет, завідувач кафедри біохімії, фармакології та радіобіології
Захист відбудеться « 2 » липня 2008 р. о 1200 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за
адресою: вул. В. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: вул. В. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
Автореферат розісланий « 1 » червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Віщур О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рівень обмінної енергії у раціонах тварин і птахів суттєво впливає на ступінь засвоєння поживних речовин кормів та ефективність їх конверсії у складові компоненти продукції. Одним з джерел енергії у живленні тварин і птахів є ліпіди, що входять до складу їх раціонів. Показано, що ліпідне живлення впливає на перебіг обмінних процесів в організмі, інтенсивність росту, продуктивність, оплату корму, харчову і біологічну цінність продукції (Цехмістренко С. І., Пономаренко Н. В., Чубар О. М., 2006; Гурдзик Р. М, 2007; Маменко О. М., Кожушко М. В., 2007).
Дослідженнями, проведеними на птахах і виконаними, в основному, на курях встановлено позитивний вплив доданих до раціону тваринних або рослинних жирів, проте ефективність їх дії залежить від виду і кількості доданих до раціону жирів, вмісту в раціоні обмінної енергії, протеїну, біологічно активних речовин, а також виду та віку птахів (Kim J. H., Hwangbo J., Choi N., 2007; Millet S., De Ceulaer K., Van Paemel M. et al., 2006).
Показано, що згодовування птахам рослинних олій з високим вмістом поліненасичених жирних кислот призводить до збільшення їх у тканинах та посилення в них процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ). Цим зумовлена необхідність при додаванні до раціону птахів рослинних олій збільшувати кількість природних антиоксидантів, зокрема найактивнішого з них — токоферолу (Калитка В. В., Данченко О. О., 2002; Данчук В. В., 2006; Rebolй A, Rodrнguez M. L., Ortiz L. T., 2006).
Необхідно відзначити, що досліджень присвячених вивченню впливу жирових добавок до раціонів японських перепелів є дуже мало, а наявні у літературі дані стосуються, в основному, їх впливу на продуктивні показники (Vilchez C., Touchburn S. P., Chavez E. R. et al, 1990; Bor-Chun Weng, 2002; Ібатулін І. І., Слободянюк Н. М., Коваленко В. О., 2004).
Тому встановлення оптимальних доз добавок соняшникової олії до раціонів різних за складом кормових інгредієнтів та кількістю вітаміну Е для японських перепелів і вивчення їх впливу на ліпідний і жирнокислотний склад тканин, інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів у них та вміст жиророзчинних вітамінів має науково-практичне значення і становить предмет новизни.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт лабораторії живлення птиці Інституту біології тварин УААН і виконувалась у межах таких завдань: «Розробити способи підвищення ефективності використання поживних речовин корму, продуктивності, репродуктивної здатності та імунобіологічної реактивності птиці» (№ держреєстрації 0106U003039) та «Розробити способи стимуляції обмінних процесів, імунобіологічної резистентності та адаптаційної здатності птиці» (№ держреєстрації 01060U03058).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЛІПІДНИЙ СКЛАД ТА ПРОЦЕСИ ПЕРОКСИДАЦІЇ ЛІПІДІВ У ТКАНИНАХ ПЕРЕПЕЛІВ ЗА РІЗНОГО РІВНЯ ЛІПІДІВ І ВІТАМІНУ Е У РАЦІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок