Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТОНАЦІЙНЕ ВИРАЖЕННЯ КАТЕГОРІЇ ЗГОДИ/НЕЗГОДИ У ФРАНЦУЗЬКОМУ ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ФОНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ІНТОНАЦІЙНЕ ВИРАЖЕННЯ КАТЕГОРІЇ ЗГОДИ/НЕЗГОДИ У ФРАНЦУЗЬКОМУ ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ФОНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ІНТОНАЦІЙНЕ ВИРАЖЕННЯ КАТЕГОРІЇ ЗГОДИ/НЕЗГОДИ У ФРАНЦУЗЬКОМУ ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ФОНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
АНДРІЄВСЬКА Елла Миколаївна
УДК 811.133.1’342.1
ІНТОНАЦІЙНЕ ВИРАЖЕННЯ КАТЕГОРІЇ
ЗГОДИ/НЕЗГОДИ У ФРАНЦУЗЬКОМУ ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ФОНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Спеціальність 10.02.05 - романські мови
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та практики перекладу романських мов Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор, академік АН
Вищої школи України ЧЕРЕДНИЧЕНКО ОЛЕКСАНДР
ІВАНОВИЧ, завідувач кафедри теорії та практики
перекладу романських мов, декан факультету іноземної
філології Київського національного університету імені
Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ПОМІРКО РОМАН СЕМЕНОВИЧ, завідувач кафедри французької
філології Львівського національного університету імені
Івана Франка;
кандидат філологічних наук, доцент
ІГНАТОВА ОЛЬГА ІВАНІВНА,
доцент кафедри іноземних мов
Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних
справ України.
Провідна установа: Київський державний лінгвістичний університет,
кафедра французької філології, м. Київ.
Захист відбудеться 20 червня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д 26.001.11 Київського національного університету імені
Тараса Шевченка (01017 м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 18 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Смущинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі розвитку лінгвістики об’єктом інтенсивних досліджень є мовленнєва діяльність людини, зокрема у діалогічному спілкуванні, яке відіграє провідну роль у суспільному середовищі. Це - єдино адекватна форма словесного вираження справжнього людського життя. Спілкуватись - значить допитуватись, дослуховуватись, відповідати, погоджуватись. Усе своє єство людина вкладає у цей життєвий діалог (М.М.Бахтін). При цьому важливою проблемою сьогодення є звукове оформлення діалогу, його варіативність залежно від думок, поглядів, намірів та почуттів мовців.
Зосереджуючи увагу на інтонації діалогічного мовлення, науковці (І.В.Борисюк, Л.А.Батурська, Г.І.Бубнова, М.Г.Злобіна, І.М.Пузенко, Л.В.Завальнюк, Г.Фор, A. ді Крісто) визначають його складові одиниці та закономірності їх уживання при мовотворенні і мовосприйнятті. Такий підхід передбачає різнобічний аналіз мовленнєвих вчинків комунікантів, результати якого сприяють більш чіткому уявленню про функціонування мови і мислення на основі взаємозв’язку інтонації, логіко-синтаксичних та семантичних категорій. Діалог розглядається саме в плані його інтонаційної репрезентації, щільно пов’язаної з граматичною структурою та її лексичним наповненням.
Одним з нерозроблених питань французької фонетики є інтонаційна організація діалогічних єдностей унісонного та дисонансного характеру. Частотність уживання таких типів реплік у діалогічному спілкуванні дуже велика. Важко знайти більш-менш тривалий діалог, в якому мовці не виражали б згоду чи незгоду: повну або часткову, відверту чи приховану, слабко або відчутно емоційно забарвлену.
Актуальність роботи визначається потребою у теоретичній розробці фонетичних аспектів французького діалогічного мовлення, зокрема інтонаційного вираження у діалозі комунікативної категорії згоди/незгоди, з метою визначення ролі просодичних компонентів у функціонуванні цієї категорії та встановлення супрасегментних типізованих моделей усного спілкування.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертація виконана у руслі теми, що розробляється на факультеті іноземної філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, “Європейські мови та культури в контексті глобалізації світових процесів” (код 01 БФ0147-01), затвердженої Міністерством освіти і науки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНТОНАЦІЙНЕ ВИРАЖЕННЯ КАТЕГОРІЇ ЗГОДИ/НЕЗГОДИ У ФРАНЦУЗЬКОМУ ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ФОНЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок