Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДУГОВЕ ЗВАРЮВАННЯ З КОМБІНОВАНИМИ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМИ ДІЯМИ

ДУГОВЕ ЗВАРЮВАННЯ З КОМБІНОВАНИМИ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМИ ДІЯМИ

Назва:
ДУГОВЕ ЗВАРЮВАННЯ З КОМБІНОВАНИМИ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМИ ДІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,97 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Основні результати і положення дисертації опубліковані у таких робо
тах:


НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСІТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
РИЖОВ РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 621.791.753:691
ДУГОВЕ ЗВАРЮВАННЯ З КОМБІНОВАНИМИ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМИ ДІЯМИ
Спеціальність 05.03.06 – Зварювання та споріднені процеси і технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” на кафедрі електрозварювальних установок
Науковий консультант |
доктор технічних наук, професор
Кузнєцов Валерій Дмитрович
НТУУ “Київський політехнічний інститут”,
в.о. завідувача кафедри “Відновлення деталей машин”
Офіційні опоненти: | академік НАН України, доктор технічних наук, професор Ющенко Костянтин Андрійович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
НАН України, заступник директора
доктор технічних наук, професор
Биковський Олег Григорович,
Запорізький національний технічний університет, професор кафедри “Обладнання та технологія зварювального виробництва”
доктор технічних наук, професор
Размишляєв Олександр Денисович,
Приазовський державний технічний університет,
професор кафедри “Обладнання та технологія зварювального виробництва”
Захист відбудеться 17.03.2008 o 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.15 НТУУ “КПІ”, м. Київ-56, проспект Перемоги 37, корп. 19, ауд. 417.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НТУУ “КПІ”, м. Київ-56, проспект Перемоги 37
Відгук на автореферат, затверджений печаткою, прохання надсилати за вказаною адресою на ім’я вченого секретаря ради.
Автореферат розіслано 15.02.2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.002.15
професор, д.т.н. |
Головко Л.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Промислове виробництво провідних країн світу характеризується приоритетним розвитком високотехнологічних галузей, таких як хімічне і енергетичне машинобудування, судно і літакобудування. Складність конструкцій виробів цих галузей обумовлює широке застосування при їх виробництві різних способів зварювання, серед яких дугові за об’ємом є найпоширенішими. Підвищені вимоги щодо показників якості швів, необхідність гарантованого їх збереження на заданому рівні впродовж усього строку експлуатації виробів обумовлюють часте використання у технологічних процесах зварювання зовнішніх імпульсних дій. Серед них зовнішні електромагнітні дії (ЕМД) мають найбільші технологічні можливості і не потребують для реалізації громіздких додаткових пристроїв.
Дослідження, виконані В.П. Чернишом, В.Д. Кузнєцовим, А.М. Болдирєвим, А.І. Акуловим, М.А. Абраловим, Г.Г. Чернишовим, Б.Ф. Якушиним і іншими авторами показали, що застосування ЕМД з аксіальними керуючими магнітними полями (КМП) при зварюванні середньо і високолегованих сталей, жароміцних і жаростійких сплавів, алюмінієвих і титанових сплавів дозволяє здійснювати дегазацію швів, значно підвищувати їх опір утворенню гарячих і холодних тріщин, зменшувати швидкість міжкристалітної корозії.
У попередні роки визначено спектр показників якості швів, на які є можливість ефективно впливати відомими видами ЕМД. Але при цьому ряд показників може навіть погіршуватись, що стримує розробки і впровадження технологій зварювання з їх використанням. Наприклад, при MIG-зварюванні з аксіальним КМП одночасно з поліпшенням кристалізації і, відповідно, підвищенням технологічних та фізико-механічних характеристик зварних швів зменшується глибина проплавлення та збільшуються втрати металу електродного дроту на розбризкування. Тому актуальною науково-технічною проблемою є пошук та розробка нових підходів до дугового зварювання з ЕМД, при яких одночасно підвищуються технологічні та фізико-механічні характеристики швів і покращуються показники їх формування та перенос електродного металу.
Аналіз показав, що найбільш перспективним напрямом підвищення ефективності ЕМД, за яких забезпечується комплексне поліпшення процесів формування і кристалізації швів, є застосування комбінованих КМП, які створюються при одночасному або почерговому генеруванні у зоні зварювання магнітних полів з різними амплітудними, частотними і векторними характеристиками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДУГОВЕ ЗВАРЮВАННЯ З КОМБІНОВАНИМИ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМИ ДІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок