Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАРТЕНСИТНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ПОРОШКАХ ТА КЕРАМІЦІ НА ОСНОВІ ZrO2, ІНІЦІЙОВАНІ ЗОВНІШНІМ МЕХАНІЧНИМ НАПРУЖЕННЯМ

МАРТЕНСИТНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ПОРОШКАХ ТА КЕРАМІЦІ НА ОСНОВІ ZrO2, ІНІЦІЙОВАНІ ЗОВНІШНІМ МЕХАНІЧНИМ НАПРУЖЕННЯМ

Назва:
МАРТЕНСИТНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ПОРОШКАХ ТА КЕРАМІЦІ НА ОСНОВІ ZrO2, ІНІЦІЙОВАНІ ЗОВНІШНІМ МЕХАНІЧНИМ НАПРУЖЕННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,00 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О. О. ГАЛКІНА
ТИМЧЕНКО Володимир Михайлович
УДК 536.424.1:546.831.4-31-165; 538.951
МАРТЕНСИТНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ПОРОШКАХ ТА КЕРАМІЦІ НА ОСНОВІ ZrO2,
ІНІЦІЙОВАНІ ЗОВНІШНІМ МЕХАНІЧНИМ НАПРУЖЕННЯМ
01.04.07. – "Фізика твердого тіла"
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому фізико-технічному інституті ім. О. О. Галкіна Національної Академії Наук України
Науковий керівник - кандидат фізико-математичних наук,
АКИМОВ Геннадій Якович (завідуючий відділом технічної
кераміки Донецького фізико-технічного інститута ім. О. О.
Галкіна НАН України)
Офіційні опоненти - доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
ЮРЧЕНКО Володимир Михайлович (ведучій науковий співробітник відділу електроних властивостей металів Донецького фізико-технічного інституту ім. О. О. Галкіна НАН України)
доктор фізико-математичних наук, професор
ФІНКЕЛЬ Віталій Олександрович (завідуючий лабораторії матеріалознавства та технологій Інституту фізики твердого тіла Національного наукового центру Харківський фізико-технічний інститут)
Провідна установа - Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича, відділ фізики міцності і пластичності матеріалів, НАН України, Київ
Захист відбудеться 07.11.2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11. 184. 01 в Донецькому фізико-технічному інституті ім. О. О. Галкіна НАН України за адресою: вул. Р. Люксембург, 72, Донецьк, 83114, Україна
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДонФТІ НАН України.
Автореферат розісланий 04.10.2002 року.
Вчений секрктар
спеціалізованої вченої ради Д 11. 184. 01
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що високі механічні властивості конструкційної кераміки на основі ZrO2 у значній мірі є результатом фазового мартенситного перетворення. Під час механічних випробувань матеріалу це перетворення ініціюється пружним полем тріщини, що розповсюджується; при цьому деяка кількість витрачається на перетворення, а не на руйнування кераміки. Крім цього, це перетворення відбувається із збільшенням об'єму, що призводить до виникнення навколо тріщини пружних напруг стиснення.
Мартенситне перетворення, як і всяке фазове перетворення, може відбуватися при зміні значень одного або декількох зовнішніх параметрів, таких як температура, склад, тиск та ін., а за певних умов здійснюється внаслідок дії зовнішньої пружної напруги при формальному збереженні значень усіх зовнішних параметрів. Під час механічних випробувань кераміки мартенситне перетворення ініціюється пружним полем тріщини, що розповсюджується. На конструкційні керамічні матеріали під час експлуатації діє зовнішня механічна напруга. При цьому найбільший практичний інтерес відповідає випадку, коли зовнішня механічна напруга призводить до мартенситного перетворення, що збільшує механічні властивості кераміки, але виріб зберігає свою цільність. Такі роботи, котрі б вивчали мартенситне перетворення в кераміці на основі ZrO2 внаслідок дії механічної напруги, яка не призводить до руйнування, здобувачеві не відомі.
Кераміку на основі ZrO2 з високими механічними властивостями виготовляють з ультрадисперсних порошків. При цьому часто використовується метод холодного ізостатичного пресування таких порошків, коли на частку порошку діє неоднорідна механічна напруга, яка може ініціювати мартенситне перетворення. Але мартенситне перетворення у порошках, що ініціюється зовнішньою механічною напругою, практично не досліджено.
Тому вивчення ініційованого зовнішньою механічною напругою мартенситного перетворення в ультрадисперсних порошках, наприклад, під час пресування, та в кераміці на основі ZrO2 розширить відомі уявлення про мартенситне перетворення як одного з типів поліморфних перетвореннь, а також може мати і практичне значення, наприклад, при експлуатації виробів, виготовлених із конструкційної кераміки на основі ZrO2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МАРТЕНСИТНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ПОРОШКАХ ТА КЕРАМІЦІ НА ОСНОВІ ZrO2, ІНІЦІЙОВАНІ ЗОВНІШНІМ МЕХАНІЧНИМ НАПРУЖЕННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок