Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДІАЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ КУЛЬТУРИ

ЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДІАЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ КУЛЬТУРИ

Назва:
ЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДІАЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК {130.2:572}:177
НАЗАРЕНКО Оксана Андріївна
ЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДІАЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ КУЛЬТУРИ
09.00.04 - філософська антропологія, філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Гатальська Стелла Миколаївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Савельєва Марина Юріївна,
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Іщенко Юрій Анатолійович,
Центр гуманітарної освіти НАН України, заступник директора.
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться 22 вересня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий 3 липня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Діденко В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У наш час швидких темпів розвитку людства проблема досягнення взаєморозуміння між людьми, спільнотами, культурами набула особливої гостроти. Більшість сучасних дослідників даної проблеми вважає, що діалогізм як філософський принцип, що спонукає до обмеження егоцентризму, утвердження відкритості в стосунках із зовнішнім світом, зможе в певній мірі вирішити цю проблему. Тому відбувається методологічний поворот від філософії свідомості до філософії комунікації, до діалогу.
Вважається, що розуміння має діалогічну основу, а майбутнє філософії полягає не в індивідуалізмі, де за основу береться самотня людська особистість, і не в колективізмі, де особистість повністю розчиняється у спільностях, а у сфері ''між'', у конкретному спілкуванні.
Окрім того, з апеляцією до діалогу пов'язувались сподівання аби у філософській теорії запровадити етичний вимір. Акт діалогу передбачає суб'єкт-суб'єктний зв'язок, визнання в іншій людині та в іншій культурі суверенного суб'єкта, повагу до нього, а це вже й є початком етичного зв'язку. Тому дана тема є актуальною для філософської антропології, філософії культури, етики, соціології та психології.
Діалог - це ''зустріч між'' людьми, передумовою якої виступає взаємна відкритість. У діалозі відбувається становлення людської особистості. Діалог визначає справжню людську спільноту, оскільки учасниками діалогу створюється спільна мова, що дає можливість досягти їм згоди, а не підкоряти іншого власній мірці.
В суспільстві стала виразніше усвідомлюватися загроза безконтрольного використання науки і техніки, економічна експансія, забруднення навколишнього середовища. Ці проблеми набувають планетарного характеру. Як наслідок цього, проблематика даної роботи стає важливою також і для політики, медицини, науки та техніки.
Сьогодні, коли енергія злоби, ненависті до всього несхожого, до людей, що користуються іншою мовою, сповідують іншу релігію, притримуються іншої системи цінностей, мабуть, що так довго накопичувалася, вирвалася на поверхню, вирішення проблеми діалогу набуває глобального значення. Сучасна філософія діалогу намагається вирішити дану проблему за допомогою законів етики та моралі. Це сприяє виникненню нових філософських напрямків: етики відповідальності, етики ненасилля та ін.
Етика відповідальності намагається подолати ту антропоцентристську традицію, відповідно якій людина є мірою усіх речей, традицію, що була започаткована в елліністично-іудейсько-християнській етиці, в якій, якщо згадати Біблію, людина створена за образом і подобою Бога і є паном над усім сущим на Землі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДІАЛОГІЧНИХ КОНЦЕПЦІЙ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок