Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І СЕЛЕКЦІЯ КАННИ САДОВОЇ

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І СЕЛЕКЦІЯ КАННИ САДОВОЇ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І СЕЛЕКЦІЯ КАННИ САДОВОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД - НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ШОЛОХОВА Тетяна Олександрівна
УДК 635.9:582.584:631.527
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І СЕЛЕКЦІЯ КАННИ САДОВОЇ
03.00.05 – ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Нікітському ботанічному саду - Національному науковому центрі Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор біологічних наук РАБОТЯГОВ Валерій Дмитрович, Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр, завідувач відділу нових технічних і лікарських культур
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук Горницька Ірина Петрівна, Донецький державний ботанічний сад НАН України, провідний науковий співробітник групи тропічної і субтропічної флори
кандидат біологічних наук, доцент Теплицька Людмила Михайлівна, Таврійський Національний університет ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри фізіології рослин та біотехнології
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка НАН України, відділ квітниково-декоративних рослин
Захист відбудеться "12" грудня 2001 р. о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 53.369.01 при Нікітському ботанічному саді - Національному науковому центрі за адресою: 98648, Україна, Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр.
Факс: (0654) 33-53-86
E-mail: nbs1812@ukr.net
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Нікітського ботанічного саду - Національного наукового центру за адресою: 98648, Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр.
Автореферат розісланий "04" листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.б.н. Садогурський С.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед орнаментальних і красивоквітучих садових і паркових рослин канна садова (Canna x hybrida Hort.) займає одне з головних місць.
У світі нараховується понад тисячу сортів канни. Але, на жаль, багато з них не мають практичної значимості, так як погано пристосовані до грунтово-кліматичних умов півдня України. У зв'язку з цим необхідне розширення робіт з виведення нових вітчизняних сортів з метою збагачення існуючого сортименту канни високодекоративними та адаптованими до місцевих екологічних умов культиварами. Важливою основою для цього може стати всебічне вивчення біологічних особливостей інтродукованих закордонних і вітчизняних сортів, представлених у колекції Нікітського ботанічного саду - Національного наукового центру (НБС - ННЦ). Вони дозволять розкрити гібридологічні можливості сортів канни, виявити серед них донорів найважливіших біологічних ознак і виділити якісно новий вихідний матеріал для селекції.
Одним з основних методів одержання нових перспективних сортів канни є гібридизація. Удосконалення методів створення генофонду канни, що має комплекс найважливіших біолого-господарських ознак, є актуальним на цей час. Безсумнівну актуальність має застосування способів, раніше не використовуваних у селекції канни, наприклад, інбридинг у ряді поколінь - спосіб формоутворення, що сприяє підвищенню рівня гомозіготності.
Актуальною проблемою, що вимагає вирішення, залишається виявлення закономірностей успадковування найбільш важливих з точки зору декоративності кількісних і якісних ознак, визначення позитивного і негативного ефекту при використанні інбридингу.
Оскільки в промисловому квітникарстві відсутній стандарт на посадковий матеріал канни, посадка різноякісних живців, чи ділених кореневищ призводить до невирівняності рослин на квітниках за висотою і строками цвітіння, а значить і до зниження декоративного ефекту в озелененні. У зв'язку з цим необхідним є вивчення морфогенезу вегетативних органів канни, що дозволить вирішити ряд питань розмноження, селекції і культивування нових сортів у промисловому квітникарстві.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані в рамках науково-дослідної програми НБС - ННЦ з 1991 по 2000 рік за завданням "На основі вивчення генофонду квіткових рослин, удосконалення методів інтродукції і селекції виділити і створити високодекоративні сорти з цінними господарськими і біологічними ознаками для збагачення промислового сортименту відкритого і захищеного ґрунту півдня України" (№ держреєстрації 0197U004317) і планом аспірантської підготовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ І СЕЛЕКЦІЯ КАННИ САДОВОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок