Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІ ТА М’ЯСНІ ЯКОСТІ СВИНЕЙ ЧЕРВОНО-ПОЯСНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ЛІНІЇ ПРИ ВІДГОДІВЛІ ДО РІЗНИХ ВАГОВИХ КОНДИЦІЙ

ПРОДУКТИВНІ ТА М’ЯСНІ ЯКОСТІ СВИНЕЙ ЧЕРВОНО-ПОЯСНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ЛІНІЇ ПРИ ВІДГОДІВЛІ ДО РІЗНИХ ВАГОВИХ КОНДИЦІЙ

Назва:
ПРОДУКТИВНІ ТА М’ЯСНІ ЯКОСТІ СВИНЕЙ ЧЕРВОНО-ПОЯСНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ЛІНІЇ ПРИ ВІДГОДІВЛІ ДО РІЗНИХ ВАГОВИХ КОНДИЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
херсонський ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОВАЛЬ Ольга Анатоліївна
УДК 636.4.082.43
ПРОДУКТИВНІ ТА М’ЯСНІ ЯКОСТІ СВИНЕЙ
ЧЕРВОНО-ПОЯСНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ЛІНІЇ
ПРИ ВІДГОДІВЛІ ДО РІЗНИХ ВАГОВИХ КОНДИЦІЙ
06.02.04 – технологія виробництва продуктів тваринництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор,
Заслужений працівник сільського господарства України
Топіха Віра Сергіївна,
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри спеціальної зоотехнії
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік УААН,
Рибалко Валентин Павлович,
Інститут свинарства ім. О.В. Квасницького УААН,
директор
доктор сільськогосподарських наук, професор
Заслужений винахідник України
Іванов Володимир Олександрович,
Херсонський державний аграрний університет,
завідувач кафедри морфології і фізіології тварин
Провідна установа: Інститут тваринництва степових районів
ім. М.Ф. Іванова „Асканія-Нова” УААН
Захист дисертації відбудеться “19” травня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К67.830.02 в Херсонському державному аграрному університеті (73006, Херсон, вул. Рози Люксембург, 23, головний навчальний корпус, ауд.64).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, Херсон, вул. Рози Люксембург, 23, головний навчальний корпус.
Автореферат розісланий “18” квітня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Д. Карапуз
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. Забезпечення населення в достатній кількості повноцінними продуктами харчування, зокрема м’ясом, не можливе без інтенсивного розвитку галузі свинарства.
Важливими заходами, які забезпечать збільшення виробництва свинини, а також покращення її якості є створення нових (українська м’ясна, полтавська м’ясна породи та ін.), удосконалення і поєднання батьківських пар в існуючих породах, спеціалізованих типах і лініях.
В цьому плані важливе місце відводиться новому вітчизняному селекційному досягненню, яким є червоно-поясна спеціалізована лінія м’ясних свиней (ЧПСЛ). В ході селекційного процесу проводилися дослідження щодо створення та подальшого удосконалення цього генотипу (Рибалко В.П., 2003; Баньковський Б.В., 2000; Агапова Є.М., 2002; Бугаєвський В.М., 2003; Іващук І.С., 2000; Нагаєвич В.М., 2003; Лісний В.А., 2002, та ін.). Дані, які були отримані в результаті численних науково-господарських дослідів, свідчать про високі відгодівельні та мясні якості червоно-поясних м’ясних свиней. Встановлено позитивний вплив використання кнурів цієї спеціалізованої лініії в поєднанні з матками різних порід і породностей.
Проте дослідів з вивчення закономірностей формування м’ясних якостей свиней червоно-поясної спеціалізованої лінії при різних методах розведення і строках відгодівлі проведено недостатньо, а щодо формування їх анатомічних частин туші в динаміці росту – зовсім відсутні.
Виходячи з цього слід вважати актуальними дослідження, які спрямовані на вивчення особливостей формування продуктивних якостей свиней цього генотипу як при розведенні “в собі”, так і в прямому та зворотному поєднаннях з великою білою породою при відгодівлі до різних вагових кондицій. Важливим є також виявлення закономірності формування м’ясності в динаміці росту свиней, зокрема в різних анатомічних частинах туші.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі спеціальної зоотехнії Миколаївського державного аграрного університету у відповідності з координаційним планом Інституту свинарства ім. О.В.Квасницького УААН (№ державної реєстрації 0101V00356).
Мета і задачі досліджень. Метою досліджень було комплексне вивчення продуктивних та м’ясних якостей свиней червоно-поясної спеціалізованої лінії, а також породно-лінійних гібридів, одержаних від реципрокного схрещування з тваринами великої білої породи при відгодівлі до різних вагових кондицій, виявлення особливостей формування м’ясності свиней в динаміці росту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІ ТА М’ЯСНІ ЯКОСТІ СВИНЕЙ ЧЕРВОНО-ПОЯСНОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ЛІНІЇ ПРИ ВІДГОДІВЛІ ДО РІЗНИХ ВАГОВИХ КОНДИЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок