Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮДИНА ЯК МЕТА І ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ

ЛЮДИНА ЯК МЕТА І ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ

Назва:
ЛЮДИНА ЯК МЕТА І ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАПОРІЗЬКА ДЕРЖАВНА ІНЖЕНЕРНА АКАДЕМІЯ
УДК 130.123.4
Грецова Ольга Георгіївна
ЛЮДИНА ЯК МЕТА І ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ
Спеціальність 09.00.03 – Соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ФІЛОСОФСЬКИХ НАУК
Запоріжжя – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі управління персоналом Запорізької державної інженерної академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник : доктор філософських наук, професор
Воронкова Валентина Григорівна,
Запорізька державна інженерна академія, завідувач кафедри управління персоналом.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Андрущенко Віктор Петрович,
Інститут вищої освіти Академії педагогічних наук України, директор.
кандидат філософських наук, доцент
Лепський Максим Анатолійович,
начальник управління внутрішньої політики Запорізької обласної державної адміністрації.
Провідна установа: Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди Національної академії наук України, відділ філософської антропології.
Захист відбудеться "_12_"_березня_2003 р. о _13_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.17.051.01 в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 5, ауд.326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул Жуковського, , корп. 2.
Автореферат розісланий " 10 "_ лютого_2003 р.
В. О. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
к.і.н., доц. Давлєтов О.Р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-філософська думка XXI століття продовжує поглиблювати значення роздумів про сутність смислових факторів буття людини, проблем розірваності й відчуженості, деструкції й трагічності людської екзистенції. У зв'язку з глобальним розвитком людства, особливо з проявами тероризму, які руйнують усталеність соціального порядку, зазначені процеси набувають також загально планетарного масштабу.
До цього спонукають й докорінні зрушення, здійснювані на економічному й соціокультурному просторі України, які передбачають використання специфіки соціально-філософського осмислення людини, формування гуманістичного виміру політики, економіки, соціальної сфери, врахування сучасної екстремальної ситуації суспільної історії. Проте, актуальність теми дослідження зумовлена не тільки зазначеними процесами поглиблення кризового стану соціуму, а й тим, що вітчизняна соціально-філософська думка постає як потужний чинник консолідації свідомості нації, спроможний відшукати оптимальні форми та способи людського буття.
Специфіка соціально-філософської рефлексії людини початку XXI ст. формується в контексті теоретико-світоглядного узагальнення тієї традиції мислення, що репрезентує необхідність становлення цілісної особистості, розглянутої з боку творчого, цілепокладання. Кризове суспільство потребує глибокого і об'єктивного аналізу можливостей подолання деструктивних явищ у ньому, створення простору для особистісної самореалізації, повернення реальному процесові життєдіяльності тих ідеалів, які вироблялися протягом усієї історії людства і здатні здійснити всебічний вплив на духовний та інтелектуальний клімат сьогодення. Незважаючи на тривалі пошуки об'єктивної сутності людини, нинішня ситуація характеризується відсутністю однозначної відповіді на це запитання.
Наявний стан суспільного універсуму і його специфічні прояви призводять до формування нової методологічної культури, пов'язаної з парадигмальними зрушеннями в ній, до пошуків іманентних проектів втілення в життя загальнолюдських цінностей, розв'язання життєво важливих проблем сучасної цивілізації.
Існування численних методологічних схем вивчення людини породжує необхідність інтеграції теорій різних наук у єдину концептуально оформлену загальнонаукову картину світу, пошук загальних методологічних основ розуміння людини. У зв'язку з цим особливої актуальності знову набувають проблеми визначення сутнісної природи людини, сенсу її буття, місця й значення в цілісній системі Всесвіту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛЮДИНА ЯК МЕТА І ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ РЕФЛЕКСІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок