Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ТРУДОВИМИ РЕСУРСАМИ ЗА БАГАТОУКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ В АПК (на матеріалах Полтавської області)

УПРАВЛІННЯ ТРУДОВИМИ РЕСУРСАМИ ЗА БАГАТОУКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ В АПК (на матеріалах Полтавської області)

Назва:
УПРАВЛІННЯ ТРУДОВИМИ РЕСУРСАМИ ЗА БАГАТОУКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ В АПК (на матеріалах Полтавської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,34 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Іванюта Світлана Миколаївна
УДК 331.101.264.22:338.43(477.53)
УПРАВЛІННЯ ТРУДОВИМИ РЕСУРСАМИ ЗА БАГАТОУКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ В АПК
(на матеріалах Полтавської області)
08.06.02-підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту та маркетингу Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Завадський Йосип Станіславович-
Національний аграрний університет, завідувач кафедри менеджменту та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Степаненко Іван Хомич – Інститут аграрної економіки УААН, головний науковий співробітник відділу підприємництва і зовнішньоекономічних зв’язків
кандидат економічних наук, доцент
Маркіна Ірина Анатоліївна- Полтавський кооперативний інститут,
завідувач кафедри менеджменту
Провідна установа -Дніпропетровський державний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародних економічних відносин і бізнесу, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 31 травня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий 28 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жебка В. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення України, як суверенної держави залежить від багатьох чинників, головним із яких є рівень використання наявного трудового потенціалу. Сучасна макроекономічна політика держави не в повній мірі відповідає інтересам сільських товаровиробників, оскільки не забезпечується стабільність виробництва та знижується життєвий рівень населення. В останні роки зростає ризик незайнятості, погіршуються умови працевлаштування, збільшується приховане безробіття. За цих умов до числа найактуальніших проблем відноситься формування, розподіл і використання трудових ресурсів - головної продуктивної сили суспільства. Без ефективної системи управління трудовими ресурсами марно сподіватись на високу віддачу родючих земель, раціональну підприємницьку діяльність, поліпшення умов життя на селі.
В результаті реформування сільськогосподарських підприємств з’явилися нові категорії працівників-власників: працівник-акціонер, працівник-член кооперативу, працівник-член селянського (фермерського) господарства, а також співвласник, пайщик, асоційований член. Трудові відносини з участю цих категорій працівників регулюються державними і місцевими нормативними актами, зокрема статутами господарських товариств, кооперативів, приватно-орендних підприємств, селянських (фермерських) господарств, агрофірм. У створених організаційно-правових структурах діяльність базується на нових принципах господарювання, а керівники і спеціалісти працюють як співвласники або на контрактній основі. За цих умов складаються нові відносини у сфері формування і розвитку робочої сили, загострюються проблеми управління їх раціональним використанням. Все це обумовило вибір теми дисертаційного дослідження, мету і склад вирішуваних комплексних завдань.
Мета і задачі дослідження. Основною метою дослідження є визначення соціально-економічної сутності трудових ресурсів за багатоукладної економіки в аграрному секторі та розробка ефективної системи управління процесами формування, використання, зайнятістю та перерозподілом трудових ресурсів. Досягнення мети передбачало виконання ряду завдань:
вивчення демографічної ситуації, що склалась в Полтавській області, кількісного і якісного складу населення регіону;
визначення соціально-економічної сутності категорій “людські ресурси“, “трудові ресурси”, “персонал”, “кадри”;
розкриття особливостей трудових відносин в реформованих сільськогосподарських формуваннях;
узагальнення і систематизація вітчизняного та зарубіжного досвіду з проблем менеджменту трудових ресурсів та еволюції концепції управління трудовими ресурсами;
виявлення стану використання трудових ресурсів в регіоні та ролі служби зайнятості в регулюванні ринку праці;
обгрунтування значення кадрових служб підприємств і організацій в управлінні трудовими ресурсами регіону;
проведення аналізу інформаційної системи управління трудовими ресурсами та нової технології самозайнятості незайнятого населення;
розробка системи ефективної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації менеджерів та інших фахівців ринкового спрямування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ТРУДОВИМИ РЕСУРСАМИ ЗА БАГАТОУКЛАДНОЇ ЕКОНОМІКИ В АПК (на матеріалах Полтавської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок