Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ НЕСТАБІЛЬНИХ ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВИХ ПЕРЕЛОМІВ ШИЙКИ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ НЕСТАБІЛЬНИХ ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВИХ ПЕРЕЛОМІВ ШИЙКИ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ НЕСТАБІЛЬНИХ ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВИХ ПЕРЕЛОМІВ ШИЙКИ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут патології хребта та суглобів імені
професора М. І. Ситенка АМН України
ВОРОНЦОВ ПЕТРО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 616.718.42–001.513–089
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ НЕСТАБІЛЬНИХ ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВИХ ПЕРЕЛОМІВ ШИЙКИ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ
14.01.21 – травматологія та ортопедія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній установі “Інституті патології хребта та суглобів імені
професора М.І.Ситенка Академії медичних наук України”
Науковий керівник: доктор медичних наук
РОЛІК Олексій Васильович
Тернопільський державний медичний Університет ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України, доцент кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією, травматологією та ортопедією.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ЛОСКУТОВ Олександр Євгенович
Дніпропетровська Державна медична Академія МОЗ України, завідувач кафедри травматології та ортопедії
доктор медичних наук
ТАНЬКУТ Володимир Олександрович
Державна установа “Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка Академії медичних наук України”, головний науковий співробітник відділу патології суглобів
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра травматології та ортопедії, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться 20 квітня 2007 р. об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.607.01 Державній установи “Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка Академії медичних наук України” (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка АМН України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий 20 березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук В.О.Радченко
 


ЗАГАЛЬНА характеристика роботи
Актуальність роботи. Внутрішньосуглобові переломи шийки стегнової кістки (ВПШСК) є однією зі складних проблем в лікуванні хворих, особливо старечого віку. Особливістю ціх переломів є стійка втрата працездатності в осіб молодого і середнього віку, великий процент виходу на інвалідність, тривала прикутість до ліжка пацієнтів похилого та старечого віку, розвиток тяжких гіпостатичних і нейротрофічних ускладнень (В.В.Коптюх зі співавт., 1991; Я.И.Крижа-новський, 1999; L.P.Stavron et.al., 1997).
Витрати на лікування хворих з переломами шийки стегнової кістки (ШСК) сягають астрономічних цифр. Так, у Великобританії у 1987 році витрати на лікування цієї категорії хворих дійшли до 160 млн. фунтів стерлінгів (G.H.Anderson et.al., 1993), а в США на лікування 250 тис. переломів ШСК в 1994 р. було витрачено 8,7 млрд. доларів (R.Kyli, 1994).
Кількість переломів шийки стегнової кістки у загальній кількості травм сягає 5-7%, серед пацієнтів похилого та старечого віку цей показник підвищується до 20–25% за рахунок остеопорозу (S.Holmberg et.al., 1987; E.Holt et.al., 1994). За даними В.В.Поворознюка (2000), кількість жінок України, хворих на остеопороз, досягає приблизно 14%, чоловіків - близько 3% від загальної кількості населення.
Лікування хворих із ВПШСК продовжує залишатися складною і до кінця не вирішеною проблемою. Це обумовлено постійним зростанням в цілому у всьому світі абсолютної та відносної кількісті хворих з означеною патологією, а також великим відсотком незадовільних результатів її лікування, який складає 27–35% (А.В.Руцкой с соавт., 1990; А.В.Ролик, 1997). Такий високий процент післятравматичних ускладнень у вигляді коксартрозу та асептичного некрозу багато в чому пояснюється переважним застосуванням суто механічних підходів у хірургічному лікуванні: тобто застосуванням різноманітних способів і пристроїв, фіксаторів, спрямованих насамперед на збільшення жорсткості фіксації кісткових відламків, без урахування можливості розвитку дистрофічних процесів у головці стегнової кістки в післяопераційному періоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ НЕСТАБІЛЬНИХ ВНУТРІШНЬОСУГЛОБОВИХ ПЕРЕЛОМІВ ШИЙКИ СТЕГНОВОЇ КІСТКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок