Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АКСІОГЕНЕЗУ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АКСІОГЕНЕЗУ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АКСІОГЕНЕЗУ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
МИЦЬКО ВОЛОДИМИР МИРОСЛАВОВИЧ
УДК 159.923.2:159.923.5+37.015.3
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АКСІОГЕНЕЗУ
МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Прикарпатському національному університеті імені
Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор психологічних наук, професор
Карпенко Зіновія Степанівна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, завідувач кафедри
педагогічної та вікової психології.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Варій Мирон Йосипович,
Львівський державний університет
внутрішніх справ, декан факультету психології; |
кандидат психологічних наук, доцент
Гуменюк Оксана Євстахіївна,
Інститут соціальної та політичної психології
АПН України, лабораторія психології
політичної участі, старший науковий
співробітник. |
Захист відбудеться 19 жовтня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20. 051. 04 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
Автореферат розіслано 18 вересня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Белей М. Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Стрімка глобалізація, зростаюча дезінтеграція та розшарування суспільства, знецінення культурної, моральної, етнічної ідентичності і, зрештою, “розмивання” індивідуальних контурів людської особистості, а відтак все більша “закритість” та “багатовекторність” внутрішньоособистісних процесів задають нові орієнтири високопрофесійної психологічної освіти, вказують на необхідність переорієнтування методів професійної підготовки у ВНЗ з їх вузькоутилітарною спрямованістю (набуття знань, умінь та навичок) на процес становлення особистості майбутнього психолога.
Констатація недостатньої ефективності психологічної допомоги (О.Ф. Бондаренко, Н.Ф. Каліна, Т.А. Кадикова, Л.М. Карамушка, З.Г. Кісарчук, Н.Л. Коломінський, В.Г. Панок, Н.І. Пов’якель, О.Л. Подолянюк, В.А. Семиченко, Т.Ф. Шевченко, Т.С. Яценко) ставить питання про перегляд змісту і методів професійної освіти як такої і спрямовує пошуки шляхів розв’язання даної проблеми. І хоча низький рівень ефективності психологічної діяльності спричинений низкою соціальних чинників та стереотипів, серед яких – неготовність потенційних клієнтів бачити у психологах людей, здатних допомогти у вирішенні їхніх проблем, брак психологічної обізнаності у суспільстві тощо, все ж головною проблемою недовіри до професійної компетентності психолога в суспільстві є його власна особистісна незрілість і “невідкоректованість”.
Виправити становище у царині ставлення до психологічного супроводу навчально-виховного процесу можуть і відповідним чином орієнтовані психолого-педагогічні дослідження. З цією метою важливо виробити об’єктивні критерії ефективності професійної психологічної діяльності, виокремити складові професійної компетентності, забезпечити повноту спектру і гармонійності ціннісно-смислової сфери особистості та відповідність особистісних властивостей психолога професійним вимогам, стимулювати мотивацію до покращення професійних умінь ще на етапі вузівської освіти.
З урахуванням вищезазначеної проблематики дослідження в галузі педагогічної психології в основному зорієнтовані на створення нормативної професіографічної моделі психолога з чіткими етико-нормативними координатами та особистісною відповідальністю щодо результатів майбутньої діяльності (Г.С. Абрамова, О.Ф. Бондаренко, О.К. Дмитренко, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АКСІОГЕНЕЗУ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок