Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Етногеографічне дослідження реґіону (на матеріалах Тернопільської області)

Етногеографічне дослідження реґіону (на матеріалах Тернопільської області)

Назва:
Етногеографічне дослідження реґіону (на матеріалах Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Барна Ірина Миколаївна
УДК 911.3:323.11.(477.84)
Етногеографічне дослідження реґіону (на матеріалах Тернопільської області)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі географії України, краєзнавства і туризму Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор Заставецька Ольга Володимирівна, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра географії України, краєзнавства і туризму, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор Шаблій Олег Іванович, Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра економічної і соціальної географії, завідувач;
кандидат географічних наук, доцент Круль Володимир Петрович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра географії і картографії України, доцент.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Захист відбудеться “11” листопада 2005 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий “ 10 ” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Ф.Дубіс
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У кінці ХХ – початку ХХІ ст. суспільна географія в Україні сильно диференціюється внаслідок зростання суспільних потреб на знання окремих її галузей. Проголошення державної незалежності України зумовило розвиток тих галузей, які були штучно призабуті, серед них і етногеографія. Актуальними стають дослідження етнічних процесів як на території всієї держави, так і окремих її реґіонів. Недостатність вивчення теоретичних, методичних і прикладних аспектів етногеографії зумовило актуальність цієї наукової розробки. Вона підсилюється тим, що етнічні процеси, які відбувалися впродовж тривалого історичного відтинку на території України, значно впливали на історичну, економічну і соціальну ситуацію в ній. Етнічна структура населення є важливим чинником демографічних та соціальних явищ у реґіонах країни, особливо релігійної та електоральних ситуацій. Недооцінювання цього чинника не дозволяє створити об’єктивну картину буття народу, визначити особливості його розселення і життєдіяльності у реґіонах України, що відрізняються за етнічним складом населення.
Етнічна географія в Україні започаткована працями Г. Величка, В. Кубійовича, С. Рудницького та П. Чубинського. Але в радянський час вона розвивалась повільно внаслідок національної політики, яка в СРСР була спрямована на злиття націй. Тільки після здобуття Україною незалежності ця галузь суспільної географії стає багатоаспектною. Теоретичні і методичні засади сучасних етногеографічних досліджень в нашій країні закладені в наукових працях І. Винничука, В. Джамана, А. Доценка, Я. Жупанського, Ф. Заставного, В. Кабузана, В. Наулка, М. Пістуна, О. Шаблія, а прикладні аспекти таких досліджень – О. Гурджій, М. Дністрянського, Б. Заставецького, О. Заставецької, В. Зінича, П. Коваленка, В. Круля, Р. Лозинського, Е. Лібанової, Л. Руденка та ін. Однак, зараз ще недостатньо досліджені питання формування етнічного складу населення України загалом і окремих її реґіонів, впливу цього складу на економічні та соціальні процеси. Ще не зовсім відображені етнічні процеси, взаємозв’язок між ними та соціально-економічною ситуацією, електоральними настроями населення реґіонів та ін. Це й зумовило вибір теми даного дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Етногеографічне дослідження реґіону (на матеріалах Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок