Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-екологічні основи сталого розвитку регіональних агропромислових комплексів

Економіко-екологічні основи сталого розвитку регіональних агропромислових комплексів

Назва:
Економіко-екологічні основи сталого розвитку регіональних агропромислових комплексів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,04 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Національна академія наук України
Об’єднаний інститут економіки
Прадун Валентин Пантелійович
УДК 338.436-022.322(477.75)
Економіко-екологічні основи сталого розвитку
регіональних агропромислових комплексів
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства
та АПК
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Об’єднаному інституті економіки НАН України.
Науковий консультант:
доктор економічних, професор,
академік УААН
Трегобчук Валентин Михайлович,
Об’єднаний інститут економіки НАНУ,
заст. директора з наукової роботи | Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
академік УААН
Юрчишин Володимир Васильович,
Національний науковий центр „Інститут
аграрної економіки УААН”,
зав. відділу аграрної та соціальної політики |
доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН
Андрійчук Василь Григорович,
Київський національний економічний університет, професор кафедри економіки агропромислових формувань | доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН
Третяк Антон Миколайович,
Українська академія аграрних наук,
віце-президент | Провідна установа: | Національний аграрний університет Кабміну України, навчально-науковий центр економіки та соціального розвитку села |
Захист дисертації відбудеться 27 вересня 2005 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Об’єднаному інституті економіки НАН України за адресою: 01011, Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Об’єднаного інституту економіки НАН України за адресою: 01011, Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розіслано 23 серпня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
доктор економічних наук О.В.ШубравськаЗагальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження зумовлена фундаментальним завданням сучасного етапу розвитку людської цивілізації, сутність якого полягає у забезпеченні її сталого розвитку. Сталий розвиток суспільства, як визнано всіма країнами світу і зафіксовано у відповідних міжнародних і національних документах, може бути забезпечений лише за умови надання пріоритетного значення інтересам людини та підпорядкування економічного розвитку практичній реалізації цих інтересів з одночасним ефективним вирішенням природно-екологічних проблем.
У другій половині двадцятого сторіччя людство переконалося, що сталого соціально-економічного розвитку не можна досягти без урахування екологічних обмежень, зумовлених всезростаючим негативним впливом виробництва на навколишнє середовище, виснаженням, деградацією і забрудненням найважливіших життєзабезпечующих природних ресурсів. Обмеження цього впливу має стати на сучасному етапі домінантою розвитку суспільства, його переходу до екологобезпечного та екологозрівноваженого ведення будь-якої господарської діяльності. Адже недотримання вимоги обмеження антропотехногенних навантажень на біосферу Землі може призвести зрештою до загибелі людської цивілізації.
Незаперечна роль аграрного сектора економіки та АПК загалом у піднесенні життєвого рівня населення спонукала автора до розгляду концептуальних засад їх переходу до сталого розвитку в ринкових умовах господарювання. При цьому автор виходив з фундаментального положення, що сучасна економіка в цілому та аграрна зокрема мають бути соціально орієнтованими та екологічно збалансованими, як і природокористування, а ринкові механізми повинні доповнюватися механізмами забезпечення стійкості та сталості функціонування агроекосистем. Головним принципом за таких умов стає збереження та відновлення біологічної продуктивності природних ресурсів, всебічна адаптація аграрного виробництва до умов навколишнього середовища.
Сама ідея і постановка питання щодо розроблення фундаментальних наукових основ, зокрема економіко-екологічних, сталого розвитку національного АПК, як найбільш природомісткого господарського комплексу країни й такого, що справляє великий і розосереджений по території вплив на навколишнє середовище, в якому здійснюється агропромислова діяльність, виникла в учених-економістів та агроекологів у 90-х роках минулого століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Економіко-екологічні основи сталого розвитку регіональних агропромислових комплексів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок