Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНТРОЛЬ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОТОРА ТУРБОГЕНЕРАТОРА ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНИМ МЕТОДОМ

КОНТРОЛЬ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОТОРА ТУРБОГЕНЕРАТОРА ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНИМ МЕТОДОМ

Назва:
КОНТРОЛЬ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОТОРА ТУРБОГЕНЕРАТОРА ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНИМ МЕТОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ковязін Віктор Олексійович
УДК 621.313.3
КОНТРОЛЬ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОТОРА ТУРБОГЕНЕРАТОРА ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНИМ МЕТОДОМ
Спеціальність 05.09.01 – електричні машини і апарати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті (ДонНТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Рогозін Георгій Григорович,
Донецький національний технічний університет,
професор кафедри електричних систем
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Шумілов Юрій Андрійович, Київський національний технічний університет “Київська політехніка”, професор кафедри електромеханіки, м. Київ;
кандидат технічних наук Конохов Микола Миколайович, Донецький інститут залізничного транспорту, доцент кафедри автоматизації, телемеханіки, зв'язку і обчислювальної техніки, м. Донецьк.
Провідна установа:
науково-дослідний, проектно-конструкторський і технологічний інститут важкого електромашинобудування Міністерства промислової політики України, відділ головного конструктора з випробувань електричних машин (відд. 129), м. Харків.
Захист відбудеться 24 жовтня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.052.02 Донецького національного технічного університету, Україна, м. Донецьк, вул. Артема, 58, корпус 1, ауд. 1.201.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДонНТУ, Україна, м. Донецьк, вул. Артема, 58, корпус 2.
Автореферат розісланий ____________________
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доцент Ларін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Високі вимоги до надійності турбогенераторів при великих навантаженнях на активні матеріали спонукає до пошуку і впровадження нових способів технічної діагностики в процесі їх виробництва. Підвищення якості виготовлення і рівня надійності експлуатації турбогенераторів може бути досягнуте шляхом розробки ефективних методів діагностики стану окремих елементів їх конструкції. До числа найважливіших задач цього напряму потрібно віднести забезпечення контролю стану елементів конструкції ротора, зокрема, клинової системи і бандажних кілець, не виявлені дефекти яких можуть приводити до важких аварій.
До теперішнього часу розроблено ряд методів контролю стану роторів турбогенераторів. Найбільш поширені з них засновані на використанні для діагностування вібрації ротора машини і ультразвука. При всіх перевагах останнього методу діагностики він трудомісткий і має обмежену область застосування. З аналізу відомих засобів і методів діагностики роторів турбогенераторів, витікає, що в світовій практиці відсутні методи виявлення дефектів клинової системи, а також втомних і корозійних тріщин бандажних кілець в умовах нерухомого ротора і ротора, що обертається на зібраній, відключеній від мережі машини.
Ефективний контроль технічного стану конструктивних елементів ротора турбогенератора, за вказаними умовами, забезпечуються при використанні електроімпульсного тестового впливу, що формується однополярним зрізом перехідного процесу, виникаючого при гасінні постійного струму в обмотці збудження за допомогою конденсатора. У цьому випадку сигнал реакції ротора турбогенератора, що реєструється на його кільцях, пропорційний похідної струму вільного перехідного процесу в масивних елементах конструкції ротора.
З викладеного витікає, що розробка ефективних методів контролю стану масивних елементів конструкції ротора турбогенератора, що механічно сполучаються, в умовах його виробництва є актуальною науково-технічною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконана робота відповідає напрямку науково-дослідних робіт кафедри “Електричні системи” Донецького національного технічного університету. Матеріали дисертаційної роботи використовувалися при виконанні науково-дослідної роботи Н-4-97.
Мета роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНТРОЛЬ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ КОНСТРУКТИВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОТОРА ТУРБОГЕНЕРАТОРА ЕЛЕКТРОІМПУЛЬСНИМ МЕТОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок