Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Часово-просторовий континуум у романах Франца Кафки

Часово-просторовий континуум у романах Франца Кафки

Назва:
Часово-просторовий континуум у романах Франца Кафки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,75 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна Академія Наук України
Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка
Притуляк Віктор Григорович
УДК 821.112.2 – 31.09 (436)
Часово-просторовий
континуум
у романах Франца Кафки
Спеціальність 10. 01. 04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Кам’янець-Подільського державного університету Міністерства освіти і науки України, м.Кам’янець-Подільський.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
АБРАМОВИЧ Семен Дмитрович ,
завідувач кафедри гуманітарних наук
Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ.
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор
ШАЛАГІНОВ Борис Борисович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія,
професор кафедри філології;
- кандидат філологічних наук, доцент
КУДІН Микола Олексійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри зарубіжної літератури.
Провідна установа: Харківський Національний університет ім.В.Н.Каразіна,
кафедра історії зарубіжної літератури і класичної філології,
Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться “22“ грудня 2004 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.02 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м.Київ, вул. Грушевського,4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001,м.Київ, вул.М.Грушевського,4) .
Автореферат розісланий “22“ листопада 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради П.В.Михед


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Інтерес до вивчення проблеми часу і простору – константа наукової уваги від часів Канта та Лессінга. Простір і час є об’єктом дослідження різних наук та художнього змалювання в різних мистецтвах; у художній літературі й літературознавстві ці категорії є основоположними, бо без них загалом неможливе зрозуміння художнього світу письменника. Зокрема, у сфері літературознавства, особливо ж впродовж останніх десятиліть, цікавість до проблеми не тільки не згасає, а й зростає з кожним роком: адже “художній час і художній простір – найважливіші характеристики художнього образу, які організовують композицію твору і забезпечують його сприйняття як цілісної і самобутньої художньої дійсності“Роднянская И.Б. Художественное время и художественное пространство // Краткая литературная энциклопедия. – Т.9. – М.: Сов. энциклопедия, 1978. – С. 772.. фундаментальними, зокрема, стали студії видатних вчених: М. Бахтіна, якому належить термін “хронотоп” (часопростір, або часово-просторова організація картини світу в літературі), В.Шкловського, О.Чичеріна, А.Гуревича, Д.Ліхачова, Т.Мотильової, Н.Копис--тянської, Н.Ржевської та ін. Літературознавці в своїх пошуках, природно, спиралися й на праці філософів того часу, таких, як А.Лосєв, Ю.Молчанов, М.Каган, М.Ахундов, Н.Джохадзе та ін. Дослідження в галузі художнього часу і простору зосереджуються у двох аспектах: 1) як загальнотеоретичне дослідження проблеми; 2) як естетична проблема окремого художнього твору.
Водночас ускладнення картини світу в сучасній художній свідомості, визначене зростанням суб'єктивного фактору в сфері творчості, породжує у ХХ ст. не-класичні, складні й дуже цікаві, просторово-часові моделі, й вивчення цього явища ще ніяк не закінчене. Зокрема увага до цього явища зростає в західноєвропейській науці (про що детально – далі). Для усвідомлення шляхів духовно-естетичного пошуку сучасності становлять неабиякий інтерес художні вирішення найбільших майстрів літератури цієї складної, сповненої протиріч епохи. Особливо значним об’єктом дослідження виступає часово-просторовий континуум у творах такого визначного письменника, як Франц Кафка, чия творчість визначила шляхи світового художнього пошуку й характер художніх вирішень численних митців слова нашої епохи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Часово-просторовий континуум у романах Франца Кафки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок