Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Принципи моделювання громадянського суспільства як системи соціально - політичних відносин.

Принципи моделювання громадянського суспільства як системи соціально - політичних відносин.

Назва:
Принципи моделювання громадянського суспільства як системи соціально - політичних відносин.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський Національний Університет
імені Івана Франка
Буник Микола Зиновійович
УДК 32.001: 303.09
Принципи моделювання громадянського суспільства як системи соціально - політичних відносин.
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент
Макарець Олександр Феодосійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри філософії
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Колодій Антоніна Федорівна,
Львівський регіональний інститут державного управління
НАДУ при Президентові України,
завідувач кафедри політичних наук і філософії
кандидат філософських наук, доцент
Медвідь Федір Михайлович,
Національна академія державної податкової служби України,
доцент кафедри цивільно-правових відносин
Провідна установа:
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України.
Захист відбудеться 6 квітня 2006 р. о 15.00 год на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою:
79000 м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 4 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шурко О. Б.
кандидат політичних наук


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Громадянське суспільство, інститути громадянського суспільства, цінності громадянського суспільства – ці поняття поряд з іншими, такими як демократія, ринкова економіка, лібералізм і правова держава вживають сьогодні досить часто. Їх використання зумовлене і станом сучасних соціальних відносин, і розширенням наукових досліджень останніх. Цей факт, проте, не свідчить про повноту вивчення цих понять і, тим паче, про їх однозначне тлумачення. Спектр поняття громадянського суспільства сьогодні сягає від характеристики перших ліберально-демократичних суспільств Нового часу до суспільства майбутнього, від світової спільноти до вузького сектору громадських організацій. Попри те, що за останні тридцять років громадянське суспільство стало предметом досліджень сотень науковців у різних країнах світу, дискусії щодо змісту цього поняття та його методологічного значення тривають досі.
Особливої актуальності тема громадянського суспільства набула в країнах, які стоять перед проблемою зміни соціальної структури, подолання різних форм авторитарних чи тоталітарних режимів, пошуку нових форм суспільної організації та самоорганізації. Становлення, функціонування й розвиток громадянського суспільства стали одним із головних векторів, які вказують напрями нових соціальних перетворень. До таких країн належить і Україна.
Здійснення цих перетворень, однак, потребує їх теоретичного обґрунтування із залученням сучасних методологій наукового соціального пізнання. Використання поняття громадянського суспільства для визначення мети соціальних змін вимагає репрезентації його в моделях, які творить і якими оперує сучасна соціальна наука, та перевірки щодо можливостей втілення їх у життя. Така репрезентація дасть змогу не тільки розробити адекватні моделі таких змін, а й уможливить їх застосування для аналізу сучасної та прогнозування майбутньої ситуації в суспільстві, а перевірка зможе запобігти надмірному захопленню нормативними ідеями, оскільки від перспективи реалізувати відповідні моделі залежить і їх мотиваційна сила. Для соціальної науки патетика щодо громадянського суспільства мало важить без побудови конкретних моделей його функціонування і відповідно обґрунтування їх важливості для розуміння розвитку суспільства загалом.
Окрім того, для української політології, яка досліджує поняття громадянського суспільства насамперед у взаємозв’язку з вивченням трансформаційних процесів, важливим є досвід західної соціальної та політичної науки, яка має тривалу традицію формування поняття громадянського суспільства, і яка тепер виходить на нові горизонти в пошуках його змісту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Принципи моделювання громадянського суспільства як системи соціально - політичних відносин.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок