Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНВЕРСІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ПРОБЛЕМА ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

КОНВЕРСІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ПРОБЛЕМА ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
КОНВЕРСІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ПРОБЛЕМА ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,67 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
УДК 355.02(477)
Вакуленко Михайло Володимирович
КОНВЕРСІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ПРОБЛЕМА
ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність: 23.00.02 – політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії, теорії та методології соціології Інституту соціології НАН України.
Науковий керівник –
доктор філософських наук, професор
МИХАЛЬЧЕНКО Микола Іванович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, головний науковий співробітник відділу теоретичних і прикладних проблем політології.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук
СМОЛЯНЮК Володимир Федорович,
Апарат Ради національної безпеки і оборони України, завідувач сектору;
доктор філософських наук, професор
АНАНЬЇН Валерій Опанасович,
Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету України "КПІ", начальник кафедри військово-гуманітарних дисциплін.
Провідна установа –
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра політології.
Захист відбудеться 25 квітня 2003 р. о 15 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 236. 01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Автореферат розісланий 25 березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук В.П. Горбатенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Питання, пов'язані з конверсією, в сучасних умовах привертають увагу багатьох вчених, політиків, а резолюція 45-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН орієнтує на необхідність проведення в цій області широких наукових досліджень. Проблема конверсії набула глобального характеру: з 1991 року кількість країн, які мають на озброєнні балістичні ракети, зросла з 16, приблизно, до 36. За даними Міжнародного дослідницького інституту Миру (Стокгольм, Швеція) з 1998 року воєнні витрати в усьому світі, включаючи і на виробництво озброєнь, знову почали зростати. У 2000 році вони становили 798 мільярдів доларів, що на 18 мільярдів більше, ніж у 1999. Відмова, за їх думкою, від Договору по ПРО 1972 року може стати передумовою для нової гонки озброєнь між провідними країнами світу.
Терциаризація, тобто превалювання в сучасній економіці “третього” сек-тору (виробництво інформації і надання послуг), веде до її значної ре-структуризації. Остання включає і деіндустріалізацію, що в значній мірі зачіпає майбутнє підприємств ВПК, орієнтованих на масове промислове вироб-ництво стандартизованої продукції, використання якої в сучасних воєнних конфліктах малоефективне, оскільки її бойові якості інверсуються швидше, аніж відбувається інверсія техніки взагалі. Тому її виробництво у великих кількостях призводить не тільки до зростання загрози міжнародній безпеці, але й стає зовсім безцільним і безперспективним.
Актуальність здійснення (а значить і дослідження) конверсії в Україні обумовлена низкою специфічних обставин. Серед проблем, що актуалізуються в ході трансформаційних змін, проблема конверсії є однією з найгост-ріших. З нею пов'язаний цілий ланцюг соціальних наслідків і аспектів політичного вибору, управлінських, зовнішньополітичних, соціально-економічних і політичних завдань, які визначаються основною метою трансформації — створенням громадянського суспільства в Україні. У світлі завдань, вирішення яких є необхідною умовою руху до розвиненого ринкового господарства та інститутів політичної демократії, конверсія стає важливим аспектом досягнення двоєдиної мети. 1. Економічної, пов'язаної з тим, що ВПК в колишній радянській економічній системі був наймогутнішим і найбільш розвиненим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОНВЕРСІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ПРОБЛЕМА ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок