Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОГРАНИЧНІ ПУХЛИНИ ЯЄЧНИКІВ: ЛІКУВАЛЬНА ТАКТИКА ТА ПРОГНОЗ

ПОГРАНИЧНІ ПУХЛИНИ ЯЄЧНИКІВ: ЛІКУВАЛЬНА ТАКТИКА ТА ПРОГНОЗ

Назва:
ПОГРАНИЧНІ ПУХЛИНИ ЯЄЧНИКІВ: ЛІКУВАЛЬНА ТАКТИКА ТА ПРОГНОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
ШЛЯХОВА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК: 618.11 – 006 – 08 + 616 - 037
ПОГРАНИЧНІ ПУХЛИНИ ЯЄЧНИКІВ:
ЛІКУВАЛЬНА ТАКТИКА ТА ПРОГНОЗ
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті онкології АМН України.
Наукові керівники: – доктор медичних наук, професор
Воробйова Люся Іванівна,
Інститут онкології АМН України,
керівник відділу онкогінекології
доктор медичних наук, професор
Галахін Костянтин Олександрович,
Інститут онкології АМН України,
керівник відділу патологічної анатомії.
Офіційні опоненти: – доктор медичних наук, професор
Гичка Сергій Григорович,
завідувач кафедри патологічної анатомії
Київського медичного інституту УАНМ
доктор медичних наук
Смоланка Іван Іванович,
Інститут онкології АМН України,
керівник відділу пухлин молочної залози.
Провідна установа: – Київська медична академія
післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ
України
Захист відбудеться 25.05.2005 р. о 13 годині _30__ хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.560.01 в Інституті онкології АМН України (03022, Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІО АМН України (03022, Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
Автореферат розісланий 22.04. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук С.О. Родзаєвський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Пограничні пухлини яєчників (ППЯ), котрі за біологічними властивостями знаходяться у проміжному положенні між доброякісними та злоякісними новоутвореннями яєчників, є найбільш складною онкопатологією в аспектах диференціальної діагностики та лікування.
Відсутність чітких діагностичних критеріїв ППЯ, значний суб’єктивізм при постановці такого діагнозу призводять до розмаїття поглядів на біологічну природу цих новоутворень, принципів діагностики, визначення адекватного обсягу хірургічних втручань і доцільності проведення хіміотерапії (ХТ). Такі питання постають у зв’язку з тим, що група ППЯ поєднує різні гістологічні варіанти будови, що мають відмінні клініко-біологічні властивості і потребують різних методів лікування. Клінічні прояви ППЯ дуже різноманітні – від тривалого, в ряді випадків доброякісного перебігу до злоякісного, бурхливого з метастазами.
Тисячі жінок щорічно перебувають під “дамокловим мечем” прийняття відповідального рішення щодо проведення профілактичної ХТ після хірургічного лікування чи необхідністю виконання повторної операції у випадках нерадикальних обсягів первинного хірургічного втручання.
Введення категорії ППЯ у Міжнародну гістологічну класифікацію ВОЗ у 1973 році є суттєвим для онкологічної клініки, оскільки ці пухлини мають значно кращий прогноз у порівнянні з “істинно” злоякісними епітеліальними раковими пухлинами яєчників. До теперішнього часу в медичному світі не створено остаточних клініко-морфологічних критеріїв ППЯ, і внаслідок цього, існує велика кількість розбіжностей відносно вибору обсягів хірургічних втручань та доцільності проведення післяопераційної ХТ.
Проблема адекватного лікування хворих на ППЯ та прогнозування перебігу хвороби залежить від клініко-морфологічних факторів, серед яких морфологічні є приорітетними. Однак, морфологічні критерії ППЯ, що існують на даний час, більше сприяють підвищенню точності діагностики, ніж прогнозуванню перебігу хвороби. Навіть при адекватній постановці морфологічного діагнозу ППЯ онкогінекологи не в змозі прийняти остаточне рішення про клінічну доцільність або недоцільність післяопераційного застосування ХТ. Таким чином, переважна кількість пацієнток знаходиться в стані пасивного очікування своєї долі або продовжує превентивне ад’ювантне лікування за так званими “профілактичними курсами ХТ”, традиційне використання яких є формальним наслідком консерватизму в онкогінекології, який не має об’єктивних клініко-морфологічних підстав.
Все вищезазначене визначає актуальність вибору теми дисертаційної роботи в галузі удосконалення досліджень ППЯ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОГРАНИЧНІ ПУХЛИНИ ЯЄЧНИКІВ: ЛІКУВАЛЬНА ТАКТИКА ТА ПРОГНОЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок