Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Облік та аналіз використання виробничих запасів: сучасний стан і перспективи розвитку (на прикладі підприємств скляної промисловості України)

Облік та аналіз використання виробничих запасів: сучасний стан і перспективи розвитку (на прикладі підприємств скляної промисловості України)

Назва:
Облік та аналіз використання виробничих запасів: сучасний стан і перспективи розвитку (на прикладі підприємств скляної промисловості України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Тернопільська академія народного господарства
Кундеус Олександр Михайлович
УДК 334.726
Облік та аналіз використання виробничих запасів: сучасний стан і перспективи розвитку
(на прикладі підприємств скляної промисловості України)
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль - 2002
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку і контролю в невиробничій сфері Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Остап'юк Мирослав Ярославович,
Тернопільська академія народного господарства,
професор кафедри обліку і контролю у невиробничій
сфері
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мних Євген Володимирович,
Львівський національний університет ім. І.Франка
завідувач кафедри обліку і аудиту
кандидат економічних наук, професор
Єфіменко Василь Іванович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри обліку і аудиту, декан обліково –
економічного факультету
Провідна установа: Житомирський інженерно-технологічний інститут
Міністерства освіти і науки України, кафедра
обліку і аудиту, м. Житомир
Захист дисертації відбудеться “12 “ вересня 2002 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою : 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “09“ серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор __________ Штефанич Д.А.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В результаті переходу від централізованої планової до ринкової економіки в Україні необхідно створити власну економічну модель системи господарювання, в якій якомога повніше і гармонійніше поєднувалися б традиційні ринкові атрибути, особливості національного менталітету та економіко-соціальної структури суспільства. Як показує практика, нині основні акценти ставлять переважно на такі стабілізуючі чинники, як податкова реформа, фінансово-кредитна політика, приватизація державного майна тощо. Але очевидно, що ці зусилля у процесі стабілізації народногосподарського комплексу не дадуть позитивного результату, якщо окремі підприємства виявляться недієздатними в нових умовах господарювання. Тому зміцнення фінансового стану, стабілізація роботи окремих підприємств у підсумку приведуть до підняття економіки України.
В умовах переходу до ринку основою стабільної роботи підприємства є висока продуктивність праці, зниження матеріаломісткості продукції, а на їх основі – отримання максимального прибутку. Оскільки основа будь-якого матеріального виробництва – виробничі запаси, то важливу роль у підвищенні ефективності їх використання на підприємстві має відіграти насамперед правильна організація бухгалтерського обліку та аналізу. Підвищення ритму скляного виробництва, складність економічних зв'язків вимагають орієнтації обліку і аналізу на одержання оперативної інформації про їх витрачання, що дасть змогу керівникам різних рівнів приймати оперативні рішення у разі допущення відхилень від норм.
Скляна промисловість належить до галузей із середнім рівнем матеріаломісткості. Питома вага затрат сировини і матеріалів у собівартості продукції зі скла становить від 30% до 50%. Цей факт свідчить, що раціональне використання виробничих запасів має для даної галузі суттєве значення. Проте дослідження практики обліку та аналізу на підприємствах скляної промисловості показали, що облік та аналіз використання сировини і матеріалів має ряд недоліків і потребує вдосконалення. До них належать зокрема: відсутність в галузі прогресивних методів обліку витрачання сировини і матеріалів, використання середньостатистичних норм витрат, непристосованість первинної документації до галузевих особливостей, низький рівень комп'ютеризації облікових процесів, відсутність методики аналізу ефективності використання матеріальних цінностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Облік та аналіз використання виробничих запасів: сучасний стан і перспективи розвитку (на прикладі підприємств скляної промисловості України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок