Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСОКОЧУТЛИВІ МОДУЛЯЦІЙНІ СТРУКТУРИ РАДІОМЕТРИЧНОЇ АПАРАТУРИ НВЧ-ДІАПАЗОНУ

ВИСОКОЧУТЛИВІ МОДУЛЯЦІЙНІ СТРУКТУРИ РАДІОМЕТРИЧНОЇ АПАРАТУРИ НВЧ-ДІАПАЗОНУ

Назва:
ВИСОКОЧУТЛИВІ МОДУЛЯЦІЙНІ СТРУКТУРИ РАДІОМЕТРИЧНОЇ АПАРАТУРИ НВЧ-ДІАПАЗОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,53 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Вінницький державний технічний університет
Яненко Олексій Пилипович
УДК 621.317.7.089
ВИСОКОЧУТЛИВІ МОДУЛЯЦІЙНІ СТРУКТУРИ
РАДІОМЕТРИЧНОЇ АПАРАТУРИ НВЧ-ДІАПАЗОНУ
Спеціальність 05.11.08 — Радіовимірювальні прилади
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Вінниця — 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Науково-дослідному центрі квантової медицини “Відгук”, м. Київ, Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Скрипник Юрій Олексійович,
Київський національний університет технологій і дизайну,
професор кафедри автоматизації та комп’ютерних систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кадук Борис Григорович,
Національний науково-дослідний центр оборонних технологій і
воєнної безпеки України, м. Київ,
провідний науковий співробітник;
доктор технічних наук, професор
Павленко Юрій Федорович,
Національний науково-дослідний центр “Інститут метрології”, м. Харків,
начальник науково-дослідного відділу електричних, магнітних, радіотехнічних вимірювань;
доктор технічних наук, професор
Філинюк Микола Антонович,
Вінницький державний технічний університет,
завідувач кафедри “Проектування комп’ютерної та телекомунікаційної апаратури”
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра МВТ (Міністерство освіти і науки, м. Харків).
Захист відбудеться “23” травня 2003р. о 930 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
Автореферат розісланий “17 ” квітня 2003р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Павлов С. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вимірювання параметрів слабких сигналів, інтенсивність яких порівняна або менша за рівень власних шумів вимірювальної апаратури, а також малих відхилень параметрів ланцюгів є актуальною задачею, оскільки її розв’язання забезпечує точніше і кваліфікованіше вирішення наукових і технічних завдань.
Вирішенню цієї задачі з успіхом сприяє використання радіометричних методів та засобів, які мають значні потенційні можливості по чутливості, точності вимірювання, частотному діапазону. Радіометричні прилади та системи радіохвильового діапазону (радіометри) призначені для вимірювання параметрів слабких шумових сигналів, однак вони можуть використовуватись також для оцінювання параметрів низькоінтенсивних монохроматичних сигналів і параметрів ланцюгів, особливо в діапазонах надвисоких (3-30 ГГц) і надзвичайно високих частот (30-300 ГГц). Враховуючи спорідненість діапазону надвисоких і надзвичайно високих частот, яка характеризується використанням розподілених параметрів у подальшому застосовуємо позначення діапазонів як НВЧ.
Значний вклад в освоєння діапазону надвисоких частот у галузі вимірювання параметрів сигналів та ланцюгів, в тому числі і радіометричними методами, внесені працями Г. Д. Бурдуна, М. І. Білько, Р. А. Валітова, В. І. Водотовки, Л. Г. Гасанова, Н. А. Єсепкіної, Б. Г. Кадука, Д. В. Королькова, І. В. Лебедева, В. П. Манойлова, Ю. Ф. Павленко, Ю. Н. Парійського, Ю. О. Скрипника, В. С. Троїцького, М. А. Філінюка.
Діапазон надвисоких частот є найбільш освоєним. Він забезпечений стандартними засобами вимірювання параметрів, у тому числі й низькоінтенсивних сигналів: потужності, частоти, фазового зсуву, ослаблення, коефіцієнтів поглинання та відбиття, тощо.
Дещо гірші справи з вимірюванням параметрів низькоінтенсивних сигналів (у тому числі й потужності) у діапазоні надзвичайно високих частот. Відомі стандарті засоби вимірювання (ЗВТ) потужності М3-22А, М3-64/1, М3-64/2 забезпечують діапазон вимірювання потужностей в межах 10-2...10-6 Вт на частотах від 37,5 до 78,3 ГГц. Водночас значної актуальності набуває вимірювання потужності у цьому діапазоні, меншої за Р < 110-6 Вт, для потреб фізики, біології та медицини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ВИСОКОЧУТЛИВІ МОДУЛЯЦІЙНІ СТРУКТУРИ РАДІОМЕТРИЧНОЇ АПАРАТУРИ НВЧ-ДІАПАЗОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок