Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Алгогенна дія RFa-подібних пептидів на периферичні сенсорні нерви: дані in vitro та in vivо.

Алгогенна дія RFa-подібних пептидів на периферичні сенсорні нерви: дані in vitro та in vivо.

Назва:
Алгогенна дія RFa-подібних пептидів на периферичні сенсорні нерви: дані in vitro та in vivо.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця
Юдін Євген Костянтинович
УДК 577.357; 611.018.86; 612.884; 612.815.1
Алгогенна дія RFa-подібних пептидів на периферичні сенсорні нерви: дані
in vitro та in vivо.
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі фізико-хімічної біології клітинних мембран Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор біологічних наук Кришталь Олег Олександрович, Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, зав. відділом фізико-хімічної біології клітинних мембран.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук Войтенко Нана Володимірівна, Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, провідний науковий спвробітник відділу загальної фізіології нервової системи.
кандидат біологічних наук Любанова Ольга Петрівна, старший науковий спвробітник Міжнародного центру молекулярної фізіології НАН України.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, біологічний факультет, кафедра біофізики.
Захист відбудеться 06.12.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
Автореферат розісланий 04.11.2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія RFa-споріднених пептидів почалась з ідентифікації фізіологічно активного тетрапептиду FMRFa (Phe-Met-Arg-Phe-амід) в молюсках. Щонайменше існування п’яти генів RFа пептидів було виявлено у ссавців. Вони кодують NPFF, NPSF, NPAF та нещодавно винайдені нові пептиди. У ссавців RFa пептиди беруть участь в модуляції функцій опіатних рецепторів, в регуляції серцево-судинної діяльності та у сприйнятті болю в ЦНС. При інтрацеребровентрикулярному введенні FMRFa чи NPFF демонструють антиопіоідні властивості та зменшують викликану морфієм аналгезію. Інтратекальне ж введення NPFF призводить до тривалого знеболювання і підсилює антибольові ефекти морфію. В ізольованих задньокорінцевих нейронах RFa пептиди модулюють рН викликані струми, що течуть через протончутливі канали ASICs в нейронах сенсорних гангліїв. При цьому було виявлено потенціацію струмів та уповільнення кінетики їх десенситизації. Детальні дослідження показали, що ці пептиди по різному діють на різні субодиниці ASICs. Оскільки для протончутливих каналів було показано їх експресію для всіх типів сенсорних нейронів, в тому числі і для маленьких, припустимо ноцицептивних нейронів була висунута гіпотеза про те, що ці канали відіграють роль в сприйнятті сенсорної інформації на періферії. In-vitro та in-vivo експерименти, проведені на тваринах, нокаутних по ASICs генам, вказують на участь каналів цього сімейства у сприйнятті деяких сенсорних модальностей, включаючи механочутливість, ноцицептивну чутливість та більш специфічну протончутливість. Однак роль субодиниць ASICs в сприйнятті больових стимулів на периферії до цього часу чітко не встановлена. Зокрема виникає питання, чому периферичні міелінізовані закінчення нейронів великого розміру не чутливі до дії низького рН і чутливі до тактильних сенсорних стимулів, у той час як сома цих нейронів відповідає вхідним струмом на зміну рН.
Той факт, що NPFF було виявлено в задньокорінцевих нейронах малих та середніх розмірів, пов’язаних з малими афферентними A і C волокнами, а також вивільнення цього пептиду під час запалення вказує, що він може бути ефективним не тільки в ЦНС і спинному мозку, а й на периферії. Залучення RFa пептидів в процеси, пов’язані з болем, досить добре досліджені, однак всі отримані дані стосуються дії на центральні механізми, а оскільки RFa пептиди також модулюють ASICs струми, це може бути свідченням можливої алгогенної дії цього класу пептидів на периферії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Алгогенна дія RFa-подібних пептидів на периферичні сенсорні нерви: дані in vitro та in vivо.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок