Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСВІД ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ: АНАЛІЗ І СИНТЕЗ

ДОСВІД ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ: АНАЛІЗ І СИНТЕЗ

Назва:
ДОСВІД ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ: АНАЛІЗ І СИНТЕЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ТИХОМІРОВ Сергій Іванович
УДК 321.013+323.2
ДОСВІД ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ:
АНАЛІЗ І СИНТЕЗ
23.00.02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦІЇ
на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
ОДЕСА- 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в департаменті філософських і соціальних наук Севастопольського державного технічного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент Чемшит Олександр Олександрович, Севастопольський державний технічний університет, завідувач кафедри філософських і соціальних наук.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор Наумкіна Світлана Михайлівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет ім.К.Д.Ушинського, завідувач кафедри політичних наук,
кандидат політичних наук, доцент Сіленко Алла Олексіївна, Українська державна академія зв'язку ім. О.С. Попова, доцент кафедри політології.
Провідна установа:
Одеська філія Української академії державного управління при Президентові України, м. Одеса.
Захист відбудеться "28" січня 2000 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській державній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська,2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеської державної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий "27" грудня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Дудченко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кінець ХХ століття характеризується двома глобальними процесами. Країни, що відстали в розвитку, прагнуть на основі використання різних модернізаційних моделей, наздогнати передові держави за рівнем і якістю життя. З іншого боку, підсилюється бажання народів країн, що розвиваються, зберегти цілісність і національну ідентичність. Але ці цілі виявилися важко сумісними. Відсутність надійних наукових рекомендацій змушує реформаторів знаходити баланс суто емпіричним шляхом. Через що спостерігається досить строката картина: у деяких випадках має місце справжній рух до демократії, в інших економічний прогрес супроводжується авторитарними тенденціями, а в третіх - стан держав є близьким до хаосу.
Актуальність наукового осмислення цих явищ визначається тим, що Україна і інші країни СНД зробили демократичний вибір і прагнуть зайняти належне місце у світовому співтоваристві. Помилки в стратегії і тактиці реформ можуть привести або до втрати темпів об'єктивно необхідних перетворень, або до деградації демократичної політичної системи (далі ПС).
В основі існуючих концепцій динаміки ПС лежить так звана "соціологія розвитку", що розроблена М.Вебером, Т.Парсонсом і Ф.Теннісом. У її рамках виділяються два типи суспільств - традиційне (незахідне, доіндустріальне) і сучасне західне (індустріальне і постіндустріальне). Розвитком визнається рух від перших до других. При цьому класична модель західної ПС, що навіть сягає праць Платона, Арістотеля, Цицерона, Аврелія Августина, Фоми Аквінського, М.Падуано, Т.Гоббса, Дж.Локка, Ш.-Л.Монтеск'є, Д.Медісона і інших, сумніву не викликає.
На цій базі народилися теорії оригінального і вторинного розвитку. Перша описує західний політичний розвиток, як сукупність процесів раціоналізації, соціальної мобілізації і національної інтеграції. Р.Арон, Дж.Барнхем, З.Бжезинський, Д.Белл, Дж.К.Гелбрейт, М.Дюверже, У.Ростоу, Г.Саймон, М.Фрідман і ін. представляють оригінальний розвиток як процес в економічній, політичній, геополітичній галузях, що приводить до знищення перешкод в мобільності людей.
У 50-ті роки ХХ століття виникли теорії вторинного розвитку. У працях Г.Алмонда, Д.Аптера, С.Верби, Д.Коулмена, Д.Ростоу й інших цей розвиток має форму глобальної моделі руху незахідних суспільств у бік західних шляхом копіювання інститутів, процедур і цінностей при активній орієнтації на Захід. Реалізація даної моделі привела до жорсткого опору і реакції, або до анархії.
На наступному етапі з'явилися автори, які думають, що використання традиційних інститутів не перешкоджає розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОСВІД ПОСТРАДЯНСЬКОГО ПОЛІТИЧНОГО РОЗВИТКУ: АНАЛІЗ І СИНТЕЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок