Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЧОВИКИ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ X - I ПОЛ. XIII ст. В УКРАЇНСЬКІЙ І РОСІЙСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ

КОЧОВИКИ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ X - I ПОЛ. XIII ст. В УКРАЇНСЬКІЙ І РОСІЙСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ

Назва:
КОЧОВИКИ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ X - I ПОЛ. XIII ст. В УКРАЇНСЬКІЙ І РОСІЙСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,97 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МІНЄНКОВА Наталія Євгенівна
УДК 930.1(477+470+571)-057.66(4-11/13)”09/125”
КОЧОВИКИ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ X - I ПОЛ. XIII ст.
В УКРАЇНСЬКІЙ І РОСІЙСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ
07.00.06. – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії Донецького національного університету Міністерства освіти та науки України
Наукові керівники — доктор історичних наук, професор
Заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
завідувач кафедри історії України
Донецького національного університету,
кандидат історичних наук,
Косіков Валерій Андрійович
доцент кафедри історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти — доктор історичних наук, професор
член-кореспондент НАН України
Заслужений діяч науки і техніки України
Реєнт Олександр Петрович,
заступник директора Інституту історії України
НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Гедьо Анна Володимирівна,
доцент кафедри історичних дисциплін
Маріупольського державного гуманітарного університету
Провідна установа — Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків)
Захист відбудеться “ 4 ” липня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11. . у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, II корп., ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, )
Автореферат розісланий “ 3 ” червня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В. 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія Євразії в добу середньовіччя визначалася взаємодією осілого і кочового світів. Яскравим прикладом такого симбіозу були взаємини кочівницьких об’єднань, добре відомих під ім’ям печенігів, торків, половців, які протягом X - I пол. XIII ст. панували у степах Південно-Східної Європи, і слов’янської держави Русь.
Становлення, розвиток, занепад слов’янської держави Київська Русь відбувались за умов безпосереднього сусідства тюркомовних кочовиків. Вони залишили значний слід в історії, культурі даної країни, і самі також підпали під її вплив. Незважаючи на те, що відносини між сусідами не були простими та неодноразово розв’язувались воєнним способом, Русь і кочовики підтримували торговельні взаємини, утворювали династичні шлюби, формували політичні союзи і ніколи не намагалися знищити один одного. Тому природно, що кочівницька тематика, зокрема, історія, культура тюркомовних номадів Південно-Східної Європи X – I пол. XIII ст. привертала увагу сучасників кочовиків – русичів та українських й російських науковців різних часів. Сьогодні у вітчизняній і російській історіографії існує багато наукових шкіл, підходів, концепцій, навіть протилежних, щодо вивчення історичної долі тюркомовних номадів Південно-Східної Європи зазначеного періоду.
Дослідження зазначеного історіографічного доробку проблеми є надзвичайно актуальним саме зараз. Адже на сучасному етапі широкий плюралізм базових підходів досліджень сприяє процесу активного переосмислення творчості попередників. Вивчення історіографії кочівницької проблематики на засадах суб’єктивістського підходу дає можливість подолати ті міфи навколо історичного минулого печенігів, торків, половців, більшість з яких було створено науковцями через певні методологічні захоплення, та об’єктивно визначити певну роль і місце кочовиків у політичних, етнічних, культурних, економічних процесах, що відбувалися на Русі протягом X - I пол. XIII ст.
Актуальність теми визначається також тим, що тривалий час (до кінця 50-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КОЧОВИКИ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ X - I ПОЛ. XIII ст. В УКРАЇНСЬКІЙ І РОСІЙСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок